Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde en düşük maaş 8 Bin 100 lira oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin maaş zammı belli oldu. Başkan Mustafa Demir, en düşük işçi maaşının 8 bin 100 TL olduğunu açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde en düşük maaş 8 Bin 100 lira oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-iş Sendikası arasında 2022 yılı toplu sözleşmesi imzalandı. Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da yapılan toplu-iş sözleşmesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye- İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve belediye işçilerinin katılımıyla gerçekleşti. 

ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEDİK 

Yeni dönemin zam oranını Başkan Mustafa Demir açıkladı. 8 bin 100 liranın altında maaş alan bir personel kalmayacağını dile getiren Başkan Demir, “Asgari ücretin çok üzerinde bir rakam. Çalışanlarımızın hiçbirini enflasyona, fiyat artışlarına ezdirmedik. Bir iki ay süren anlaşma sürecimiz oldu. Bu sürede de çalışanlarımızda beklenti oluştu. Ama çok şükür bunu neticeye kavuşturduk” diyerek, “Hemen gerekli planlamaları yapıp ödemelere de başlayacağız. Bizim başkan olduğumuz dönemde de olmadığımız dönemde de işlerlik kazanacak bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Çalışanlarımızı, belediyenin ürettiği katma değerden istifade edecek hale getirecek sistem için çalışıyoruz. Bunu da kalıcı hale getiriyoruz” dedi.

SİZLERİN DE EMEĞİNİ ZAYİ ETMEMEK BENİM BOYNUMUN BORCU 

“Personelimiz bizimle her konuda istişare edebilir, her sorununu paylaşabilir” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz yapabileceğimizin en iyisini yaptık. İmzanın ardından çalışmalarımız devam edecek. İmkan nispetinde belediye yönetimi olarak yaklaşabildiğimiz kadar sizin arzu ettiğiniz noktaya yaklaşıyoruz” ifadelerini kullanarak sözlerine şöyle devam etti:

“Biz imkanları her zaman sizin için yükseltme noktasında gayret içindeyiz. Biz ne kadar gayret etsek de gönlünüzdekini karşılayamamış olabiliriz. Ama inanın elimizdekini son demine kadar kullanma gayreti içinde olduk. Sizleri seviyoruz. Allah ömrünüzü bereketli kılsın. Samsun’a, Türkiye’nin en güzide meşale şehrinde sizlerle hizmet ediyoruz. Hiçbiriniz benden daha az kıymetli değilsiniz. Bende sizin gibi bu belediyenin çalışanıyım. 1 milyon 400 bin insanımızın hizmetkarıyım. Sizlerin de emeğini zayi etmemek de benim boynumun borcu. Bu konuda hep elimden geleni yapma gayreti içinde oldum olmaya da devam edeceğim.” 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Safiye Doğan
Safiye Doğan - 3 ay Önce

Başkanım öncelikle sağlık sihhat dilerim benim şahsi görüşüm verilen zamla ilgili başkanım canla başla çalışıp bir cumartesi bir pazar cocuklarını eşini alıp bir gezmeye fırsatı olmayan işçiyle Çalışmayan verim vermeyen işçilerle aynı maaş bir olmamalı haktır bu konuda bir şey yapılması lazım başkanımız bu konuyu değerlendirmesi sağgılarımı sunuyorum Allaha emanet

Mehmet Karadağlı
Mehmet Karadağlı - 3 ay Önce

Çalışmaları enflasyona ezdirmedikmi .. başka yalan yokmuydu.. sendika başkanı ve Mustafa demir işçiyi sattı

Kamuran Çördük
Kamuran Çördük - 3 ay Önce

7300 TL oldu en az maaş. Yalan bari konusmayin. Kelime oyunu ile yılda iki defa verilecek ikramiyeleri maaşa ekleyip 8100 rakamını bulmakta ancak sizin gibi yüzdecilerin yapacağı işti. Bravo size. Acaba kendi adamları 10000 TL den aşağı alacaklar mi? Yatacak yerin yok yerin.