Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram kimdir, Nerelidir?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in seçilmesinin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri olarak İlhan Bayram getirildi. Peki İlham Bayram kimdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram kimdir, Nerelidir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirilen İlhan Bayram kimdir? Mustafa Demir'in Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazınmasının ardından vatandaşlar tarafından da merak edilen, "Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri kim olacak? sorsununa cevap aranıyordu. Samsun Büyükşehir'de Genel Sekreterlik görevine getirilen İlhan Bayram kimdir, nerelidir, daha önce ne iş yapıyordu, özet olarak biyografisi nedir? gibi soruların cevabını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

İlhan Bayram kimdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine görevine getirilen İlhan Bayram, 5 Mayıs 1961'de Amasya Taşova'da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara'da tamamlayan Bayram, Ankara Atatürk lisesi mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmesinin ardından Bir süre özel sektörde şantiye şefi olarak görev yaptı.

7 Mart l984 yılında İller Bankası l5. Bölge Sivas Müdürlüğünde göreve başlayan İlhan Bayram, 16.04.1985 – 31.03.1986 tarihleri arasında Yedek Subay olarak askerliğini Milli Savunma Bakanlığı İnş. Eml. D. Bşk. lığı Su-İkmal Şb. Md. de askeri garnizonların içmesuyu işleri konusunda yaptı.19.06.2000 tarihinde Bölge Müdür vekili 24.01.200l tarihinde asaleten Bölge Müdürü olan Bayram, 20.02.2003 tarihinde İller Bankası l.Bölge (İstanbul) Müdürlüğüne Bölge Müdür V. olarak naklen atandı.

17.11.2005 tarihinde İSU Genel Müdürlüğüne atanan ve yaklaşık 12 yıl aynı görevinde bulundu. 2017 yılının Haziran ayından Koceli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapan Bayram, Mustafa Demir'in Başkan olmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine atandı. İlhan Bayram, İlhan Bayram evli ve 3 çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETERDEN VEDA MESAJI: GÖNÜLDÜŞLIĞIMIZ DEVAM EDECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine görevine başlayan İlhan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğinden ayrılırken veda mesajında şunları söyledi:

“Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz, büyük bir ailedir. Bu büyük ailenin fertleri birbirlerinin sevincini, kederini paylaşan, dertlerini dinleyen örnek bir kurumdur. Biz çalıştıkça başardık, paylaştıkça çoğaldık ve bu günlere geldik. Hemşehrilerimizle ve mesai arkadaşlarımızla birlikte nice anı biriktirdik. Büyükşehir Belediyemiz hemşehrilerimizin katkılarıyla büyüdü, gelişti. Genel Sekreterliğim döneminde ve gerekse de İSU Genel Müdürlüğüm döneminde Kocaeli’yi modern ve model kent yapmak için Büyükşehir Belediye Başkanı’mızın bize gösterdiği ufukta ara vermeden çalıştık.... Çok şükür başımız dik, alnımız açık. Birlikte açtığımız bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Şimdi önümüzdeki yeni vazifelere giderken görevi, layıkıyla yapacağına inandığım arkadaşlarıma bırakmanın gönül huzurunu yaşıyorum. Çünkü gönüldaşlığımız devam edecek. Bugüne kadar bilmeyerek de olsa kimin kalbini kırdıysam hakkınızı helal edin.

Kaynak: Kapsam Haber

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 17:38
YORUM EKLE