Samsun Bafra'da Şaban Hüryaşar, makam arabasının kapısını açmadığı için şoförünü görevden aldı

Samsun Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar, makam arabasının kapısını açmadığı gerekçesiyle şoförünü görevden aldı.

Samsun Bafra'da Şaban Hüryaşar, makam arabasının kapısını açmadığı için şoförünü görevden aldı

Türkiye, Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısının, ayağa kalkmadığı için personele “tuvalet önünde oturma cezası” vermesini konuşurken, Bafra’da da buna benzer bir olayın yaşandığı ortaya çıktı.

Samsun Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar, kendisine kapı açmayan şoförü görevden alarak, eski görevi olan zabıtalığa gönderdi.

GÜNDÖREN OLAYI ORTAYA ÇIKARDI
Bugüne kadar pek duyulmayan, belediye içinde konuşulan olay, Güngören Belediyesinde yaşanan olayın basında yer alması ve Başkan Yardımcısının da görevden alınması sonrası tekrar gündeme geldi ve bazı sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

KAPIYI AÇMADI DİYE GÖREVDEN ALDI
Başkanın şoförü Salih Küçük, önce Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar’ı daha sonra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ı evine bıraktı. Başkan Yardımcısı Hüryaşar’ı evine bırakan makam şoförü Küçük, Şaban Hüryaşar’ın kapısını açmadı. Kendisine kapı açılmamasına sinirlenen Hüryaşar, ertesi gün Salih Küçük’ü Başkanın şoförlüğü görevinden aldı.

ERDOĞAN: KİBİR EN BÜYÜK İSYANDIR
Öte yandan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Genişletilmiş İl Başkanları Meclis Toplantısında, isim vermeden Veysel İpekçi’yi eleştirdi. Erdoğan “Gurur abidesi olanlardan dava adamı olmaz. Bize Yunus’un ifadesi ile ‘Ete kemiğe büründüm Yunus diye göründüm’ anlayışında insanlar lazım. Diyorum ya hep birlikte Ömerler olmaya aday olmalıyız. Hele hele bulunduğu makamın gücüne güvenerek gönül kıran, insanları rencide eden, vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz. Bu tür insanların kapımızdan içeri girmeleri bile bizim için zuldür. Kibir en büyük isyandır. İnsan gönlünü kıranların biz de partideki görevliyle ilgili kalemini kırarız.” dedi.

Kaynak: Bafra Haber

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER