Samsun Atakum'da Sahiller, Plajlar Açıldı Mı?

Samsun'un Atakum sahilinde, denize kanalizasyon suyu aktığı gerekçesiyle Samsun Valiliği tarafından kapatılan plajlar için, Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışmalar yaptı. 11 Haziran'da kapatılan plajlar hakkında karar belli oldu.

Samsun Atakum'da Sahiller, Plajlar Açıldı Mı?

Samsun Valiliği, kirlilik nedeniyle 11 Haziran 2019 tarihinde vatandaşların kullanımına kapatılan Samsun'un Atakum ilçesindeki Çatalçam sahilinde temizlik çalışmalarının yapıldığını belirterek, plajın halkın kullanımına açıldığını açıkladı.

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ''Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen halk plajlarında Samsun Büyükşehir Belediyesince (SASKİ Genel Müdürlüğü) temizlik çalışmalarının yapılması ve bu çalışmalar sonuçlanana kadar plajların geçici olarak halkın kullanımına kapatılması kararı 11.06.2019 tarihinde Valiliğimiz internet sitesinden kamuoyuna duyurulmuştu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı SASKİ Genel Müdürlüğü Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen halk plajlarında temizlik çalışmalarını yapmış olup, İl Sağlık Müdürlüğü’nün her iki halk plajından 12.06.2019 ve 17.06.2019 tarihlerinde ayrı ayrı aldığı izleme numuneleri sonuçlarının ‘Mavi Bayrak ve Yüzme Suyu İçin’ sınır değerleri sağladığı görülmüştür. Söz konusu analiz sonuçlarıhttps://yuzme.saglik.gov.tr/ adresinde yayımlanmaktadır. Sonuç olarak Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen iki adet halk plajının halkın kullanımına açılması uygun olup, ilimizdeki plajlar hakkında bilgilerehttps://yuzme.saglik.gov.tr/ (Yüzme Suyu Takip Sistemi) adresinden ulaşılabilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur'' ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER