SAMKON’dan istifa ettiler, Kaya Aşçı’yı destekliyorlar

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (SAMKON) için kongre hazırlıkları sürerken Kaya Aşçı’nın başkan adaylığını açıklaması ile birlikte bir çok dernek üyeleri Kaya Aşçı’yı desteklemeye başladı.

SAMKON’dan istifa ettiler, Kaya Aşçı’yı destekliyorlar

9 Nisan Cuma günü İstanbul’da gerçekleştirilecek SAMKON kongresi için mevcut Başkan Sezgin Gümüş ve Kaya Aşçı yarışacak.

İSTİFA EDEREK KAYA AŞÇI’YI DESTEKLEYECEKLER
Gerçek Taraf haber sitesinin edindiği bilgilere göre; SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş’ün yönetiminden 5 ismin istifa ederek Kaya Aşçı için çalışacağı öğrenildi.

GÜMÜŞ’ÜN A TAKIMI İSİMLER GİTTİ
Yönetimden istifa eden isimler; Genel Sekreter Mustafa Şeker, Siyasi işler Başkanı Mete Koca, SAMKON Başkan Yardımcısı Samdef Başkanı Metin Şenel, SAMKON Başkan Yardımcısı İSDEF Başkanı Erol Türkoğlu, SAMKON Eski Başkan Yardımcısı İrfan Doğan şeklinde oluşmuştu.

SİYASİ HIRSLARINA YENİK DÜŞTÜ
Sezgin Gümüş’ün, siyasi hırsları uğruna tek tek yönetimini kaybetmesinin ardından istifa eden isimler, Kaya Aşçı ile birlikte Samsunluların birliği ve güçlenmesi için yeni yönetimin sağlanmasını istiyor.

415 KİŞİ OY KULLANACAK
İstanbul’da 9 Nisan Cuma günü gerçekleşecek kongrede, 415 delege oy kullanacak.

SAMKON SEÇİMLERİ DELEGE DAĞILIMI

SADEF

SAMDEF

İSDEF

ANADOLU SADEF

BAFRA FEDERASYONU ERASYONU

ÇARŞAMBA FEDERASYONU

ALAÇAM FEDERASYONU

VEZİRKÖPRÜ FEDERASYONU

TERME FEDERASYONU

HAVZA FEDERASYONU

YAKAKENT FEDERASYONU

BURSA SAMSUN FEDERASYONU

KOCAELİ SAMSUN FEDERASYONU

ANKARA SAMSUN FEDERASYONU

SAMSUN DERNEKLER FEDERASYONU

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Ceylan
İsmail Ceylan - 2 hafta Önce

Çok merak ediyorum bu yazıyı, bu haberi yapan gardaşşşşş! Kaçlira para aldın bu haberi yapmak için? Şartlanmış ve Satılmış bir kalem olduğun nasıl da belli.
Samkon yönetimin den ayrılan arkadaşlar bizim arkadaşlarımız, istediği adayı desteklemek onların Özgür iradesidir. O makamlar da hiç kimse kalıcı değildir. Şunu ifade edeyim ki tüm Samsun luları TEK çatı altında Samkonda bir araya getiren Sezgin Gümüş’tür. Bütün federasyon ları üye yapma cesaretini göstermiştir. Şu unutulmasın ki, federasyon başkanı nın da bir oyu vardır, herhangi bir delegenin de. Sezgin Gümüş’ü ben çok eskiden tanırım, onun hiç seçim kaybettiğine şahit olmadım. Fakat diyorumki, bu seçimin kazananı Samsun olacaktır. Heriki adaya da başarılar dilerken, parayla yapılan haberlerin, kime zarar verdiğini 9 Nisan saat 19da göreceğiz diyorum!
İsmail Ceylan
Samkon İstanbul 3. Bölge Başkan’ı.

Sait SEVER
Sait SEVER - 2 hafta Önce

Arkadaşlar bu algı üzerine yaptırılan bir haber.Çeyrek asır bu kurumlarda kurucu yönetici olacaksın.3 kongre kayıp ettikten sonra 1 de kendin deneyeceksin.Ve böyle çirkin yollara tenezzül edeceksin.Utanmadan sıkılmadan adam satanlarla kongreye gireceksin.Bir çeyrek asır yapamadığınızı etrafta vaad diye dedikodu yöntemine tenezzül edeceksiniz.Sezgin Başkan etrafındaki kimseyi Dolar Euru borçlandırmadıki karnı ağrısın .Unutma bu ülkenin Cumhur başkanını da etrafındakiler yalnız bıraktı.Amma ülke batmadı halk da yutmadı.Şimdi adam satanlar ortada kaldı partilerine üye bulamıyorlar.İşin özeti Sezgin Demirden Başkan liderliğinde erkekçe yarışacağız

Rukiye sever
Rukiye sever - 2 hafta Önce

Cidden şaka mısınız? gerçektaraf diyorsunuz ama hiçte gerçeklik payınız yok samsun kimi neye layık gördüğünü 9nisanda gösterecek bizde bu haberleri size geri göndereceğiz. Tam aksine Birkez daha TARİH yazmaya geliyor Sezgin Gümüş Bu haberi yaptıranların kim olduğu belli bu tarz algı operasyonu yaparak Samsun halkını yanıltmanız mümkün değildir. Samsun halkı bu tarz oyunlarda gelmez. Gerçek anlamda kimlerin korktuğunu Bukadar belli etmenize gerek yoktu. Gerçek samsunlular bunun cevabını sandık ta en güzel şekilde gösterecektir 9nisanda en iyi şekilde görüşmek dileği ile.

SIRADAKİ HABER