Sağlık çalışanlarının maske sıkıntısı var mı?

Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, dedikodular ile sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarının düşürülmesinin kimseye bir fayda sağlamayacağını belirterek, Türkiye’nin bütün sağlık kurumlarında ve Samsun’da da malzeme ve ekipman sıkıntısının olmadığını belirtti.

Sağlık çalışanlarının maske sıkıntısı var mı?

MALZEMELER BAKANLIKTAN GELİYOR
Sağlık Bakanlığı’nın Firmalarla teker teker görüşerek üretim kapasitelerini belirlediği ve sağlık ekipmanları ihracatını durduğunu da hatırlatan Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, “Bakanlık illerin ihtiyaçlarını tespit ederek malzemeleri göndermektedir. Basında ve sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğinden kaynaklanan yalan yanlış haberler sağlık çalışanlarımızın fedakar gayretlerine gölge düşürmektedir.

Bu zor günleri hep birlikte aşabilmek için vatandaşlarımızdan teyid edilmemiş bilgilere kulak asmamaları ve Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Müdürlüğümüzün bilgi ve paylaşımlarına itibar etmeleridir. 

Bakanlık kurumlardan gelen ihtiyaç talebine göre dağtım yapmaktadır ve şuan ilimizde malzeme ve ekipman sıkıntısı yaşanmamaktadır. 

BİZİM İÇİN BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ BİRDİR, ÖNEMLİDİR
Biçer, “Bizim için önemli olan öncelik bütün birimleriyle sağlık çalışanlarımızın güvenliğidir. Çünkü evlerinden, çocuklarından, ailelerinden ayrı yaşayarak canla başla şifa dağıtmaya çalışıyorlar. Sedye taşıyan personelden, hastanın ateşini ölçen hemşireye ve muayenesini yapan doktora kadar bütün sağlık çalışanları bizim için birdir ve önemlidir. 

Bu sebeple çalışanlar arasında ayrım yapmadan, bütün sağlık çalışanları arasında uygulama birliğinin sağlanmasını istiyoruz. Anne ve baba sağlık çalışanı olanların birisinin idari izinli sayılması, yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz” diyerek şöyle devam etti;

SAMSUN’DA 15 KONAKLAMA MERKEZİ OLUŞTURULDU
Samsun Valiliğinin ailesine ve çevresine risk taşımak istemediği için evine gitmek istemeyen sağlık çalışanlarına konaklama yerleri tahsis ettiğini de sözlerine ekleyen Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, “Samsun’da 15 ayrı yerde 345 oda sayısıyla konaklama merkezi düzenlenmiş durumdadır. İsteyen sağlık çalışanı buralarda konaklayabilmektedir. Bu güne kadar 38 sağlık çalışanımız bu yerleri tercih etmiştir. Samsun’da bu anlamda da hiçbir sıkıntımız yoktur. Özverili bir şekilde çalışan sağlık personelimizin her türlü ihtiyacının yakın takipçisiyiz. Genel Merkezi tarafından kurulan kriz merkezi vatsap hattımızı sayesinde sağlık çalışanlarımızın sorunlarını yakından takip etmekte ve en kısa zamanda bütün sıkıntılarını gidermekteyiz. 

BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Vatandaşlarımızdan sağlık personelimizin çalışmalarını sekteye uğratacak bilgi ve paylaşımlardan uzak durmalarını, sağlıkçılarımızın moral ve motivasyonlarını düşürecek davranışlardan kaçınmalarını rica ederken, başta Sağlık İl Müdürlüğümüz olmak üzere, en tepeden en aşağıya fedakârca çalışan bütün sağlık ekibine teşekkür ederek onları alkışlıyoruz. Bu zor günleri bir oluş birlik olup hep birlikte aşacağız. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.