Rektör Mahmut Aydın’ın lüks makam aracından sonra 3 ayrı makam odası ortaya çıktı

Samsun Üniversitesi Rektör’ü Mahmut Aydın’ın 379 Bin liraya kiraladığı lüks makam aracından sonra, Aydın’ın 3 makam odası olduğu ortaya çıktı.

Rektör Mahmut Aydın’ın lüks makam aracından sonra 3 ayrı makam odası ortaya çıktı

Samsun Üniversitesi, Rektörlük makam hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 araç kiraladı. 22 Nisan’da imzalanan sözleşmeye göre makam aracı, 31 Aralık 2022’ye kadar kiralandı.

E SEGMENTİ LÜKS ARAÇ
Sözleşmeye göre araçta, sürücü ve yolcu olmak üzere en az 8 hava yastığı, uzaktan kumandalı merkezi kilit, makaralı tip emniyet kemeri, asgari 2017 model, binek E segmendi, motor hacmi en az 1950 CC, binek, sedan tipi, 5 kapı, 4+1 kişi kapasiteli, en fazla 100 bin km.de olması, en az 230 hp, ön ve arka koltukların ısıtmalı olması gibi özellikler istendi.

379 BİN LİRAYA KİRALANDI
Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın için 33 aylığına 2020 model lüks makam aracı kiralandı, faturası 379 bin 500 lira tuttu.

EN UCUZU BU ARAÇMIŞ
“Eski aracım bizi yolda bırakıyordu. Yine de en ucuzunu kiraladık” diyen Rektör Aydın SÖZCÜ'ye şunları anlattı:

“Rektör olduğum 2018'de Milli Emlak araç tahsis etmişti. Durmadan bozuluyordu. Bizi yolda bırakıyordu. Maliye Bakanlığı'ndan yeni araç talep ettik. Bize kiralama izni gönderdi. En ucuzu yine bu. Bizimkinin aylığı 11 bin lira. Keşke satın alma izni verselerdi de kendimizin olurdu. Mümkün olduğunca en ekonomik olanını seçmeye gayret ettik. Biz bu yeni aracı kullandığımızda bir kaza geçirdik. Bu aracın kaza anında kendi kendine durma özelliği var. Eski araç olsaydı ne olurdu, bilemem.”

2 BİN ÖĞRENCİYE 3 MAKAM ODASI
Gerçek Taraf haber sitesinin edindiği bilgilere göre, İki bin öğrencisi bulunan, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın’ın lüks makam aracını kiralamasına tepkiler sürerken, Aydın’ın 3 farklı yerde makam odası olduğu ortaya çıktı.
Samsun’un Canik ilçesinde bulunan Samsun Üniversitesi ana yerleşkesinde, İlkadım ilçesinde bulunan eski Baro Başkanlığı binası ve 19 Mayıs ilçesinde bulunan makam odası olmak üzere 3 farklı makam odasının olduğu belirlendi. 

52 BİN ÖĞRENCİLİ OMÜ’DE 1 TANE, SAMÜ’DE 3 TANE
Samsun’un 11 farklı ilçesinde 19 fakültesi bulunan ve 52 Bin öğrenciye ev sahipliği yapan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) sadece 1 adet makam odası bulunurken, Samsun Üniversitesi’ne (SAMÜ) ait 3 adet makam odası bulunması şaşkınlık yarattı.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

DMCA.com Protection Status