Ramazan Bayraktar’ın makam arabasını kim neden hediye etti?

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar’a bir firma tarafından hediye edilen Wolksvagen Passat marka aracı, basın toplantısında soruldu.

Ramazan Bayraktar’ın makam arabasını kim neden hediye etti?

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin, MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı, İlkadım Belediyesi AK Parti ve MHP Meclis Üyeleri ile birlikte, Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda basın toplantısı düzenlendi.

PASSAT NASIL HEDİYE EDİLDİ?
İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar’a hediye edilen Wolksvagen Passat marka aracın nasıl hediye edildiği basın toplantısında açıklandı.

GİYSİ TOPLAMA KUTULARI
İlkadım Beledyesi’nin aracılığı ile ilçenin 306 noktasına yerleştirilen giysi toplama kutuları tekrar gündeme geldi.

TOPLANAN KIYAFETLER NEREYE GİDİYOR?
Gerçek Taraf haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Okan Çakır tarafından yöneltilen ‘Giysi toplama kutularına vatandaşlardan tarafından atılan kıyafetlerin nerelere gittiği’ sorusu soruldu.

BELEDİYE ALMIYOR, FİRMA KIYAFETLERİ SATIYOR
Soruya cevap veren İlkadım Belediyesi MHP Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Cemalettin Kola, belediye ile söz konusu firma, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar'la anlaşma yaptığı, toplanan kıyafetlerin ise kilosu 1,5 Dolar’dan Mersin limanından yurt dışına gönderildiğini söyledi.

FİRMA ARACI BAĞIŞ YAPTI
Kola açıklamasının devamında, ‘Halisane niyetlerle vatandaşların bağış yaptığı, kutulara attığı kıyafetler, fakir fukaranın evine gitmesi gereken kıyafetler, Mersin limanından deniz aşırı ülkelere firma tarafından kilosu 1,5 dolardan satılıyor. Yıllık ise bu piyasada dönen rakam 500 Milyon Dolar. Hal böyle olunca söz konusu firma, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar’a, İlkadım ilçesinde giysi toplama kutularına izin verdiği için, Wolksvagen Passat marka aracı bağış yaptı’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ufuk
Ufuk - 4 ay Önce

Gerçek haber çalışanları siz samsunda ikamet etmiyorsunuz s anırım samsunun derdi bumu suya yapılan zam ve bir çok şeyleri haber yapmak yerine düşmüşünüz 3. 5.peşine

Atakumlu
Atakumlu - 4 ay Önce

Aynı hareketi Atakum Belediyesi yapıyor mu? Aylar öncesinde meclis toplantılarında sunulmuştu fakat, bu habere hiçbir parti meclisi sahip çıkmadı! Olayın üzeri kapatıldı, Atakum ilçesinde bulunan akp ve mhp ilçe başkanları ve yönetimi neden açıklık getirmiyor bu duruma? Lütfen bunu da araştırır mısınız? Araştırması gereken kişiler öncelikle siyasi partilerin atakum ilçe başkanlıkları fakat sizde yerel basın olarak lütfen araştırın. Bizler kutulara giysi atmıyoruz aylardır. Atmalı mıyız yoksa atmamaya devam mı etmeliyiz?

SIRADAKİ HABER