OMÜ Romatoloji Polikiliniği Kapatılıyor mu?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Romatoloji Polikiliniği kapatılacağı yönünde gelen bilgilerin ardından sosyal medyada ‘OMÜ Romatoloji Kapatılamaz’ başlığıyla yapılan paylaşımlar gündemde kalmaya devam ediyor.

OMÜ Romatoloji Polikiliniği Kapatılıyor mu?

Yapılan yorum ve paylaşımlarda, “ROMATOLOJİ KLİNİĞİME DOKUNMA, Saygı değer Samsunlular Sadece Samsunumuz için değil Karadeniz bölgemizin Ordu, Giresun, Amasya, Çorum, Tokat, Sinop, Kastamonu gibi illeri yanı sıra ülkemizin tamamından şifa aramaya gelen insanlarımız için büyük öneme sahip olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi ROMATOLOJİ Klinikleri Tamamen Üniversite yönetiminin Keyfi tutumlarından kaynaklanan nedenlerle Uzmanlık öğrencisi alınmayarak Kapatılmak istenmektedir” denilerek

“Uzmanlık öğrencisi alınmayarak kademeli olarak Eğitime ve Sağlık hizmeti vermeyerek kapatılacak olan ROMATOLOJİ Kliniklerinin kapatılması sonucunda Hem Samsunumuzdan Hem çevre illerden Hem de Tüm Türkiye’den gelerek Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde şifa arayan hastalarımız ve hasta yakınlarımız için alınan sağlık hizmetinin kalitesinin düşmesine, hasta sayısının azalmasına ve zamanla bu hizmete ulaşamama gibi olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmakla sonuçlanacaktır.” Diye devam edildi.

Yorumların bir kısmı şu şekilde;

Saygı değer Samsunlular,

Yoksa Olumsuz Örneklerine Şehir Hastaneleri yapılan bir çok ilimizde rastladığımız gibi Samsunumuz’da da Yeni yapılmakta olan şehir Hastanelerine zemin ve alan oluşturmak için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinin Bazı Bölümleri ve Klinikleri Kademeli olarak etkisizleştirilmeye ve kapatılmaya mı çalışılmakta.

Saygı değer Samsunlular,

Samsunumuzun Marka değerlerinden olan ve Adını Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Samsun’a Çıkış tarihinden alan ve bölge hastanesi niteliğinde yıllardır hizmet veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi ROMATOLOJİ Kliniğine ve Yetişmiş Değerli Hocası Prof. Dr. Metin ÖZGEN nezninde Tüm hocalarına ve öğrencilerine Destek olalım.

Sahip çıkalım.

“Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi” Diyen bir gelenekten gelen yöneticilerimize Bölüm, Klinik kapatarak Halkın sağlık hizmetlerinden yararlanmasını zorlaştırmak değil, Daha çok bölüm ve klinik açarak daha çabuk ve daha ucuz sağlık hizmetine ulaşmalarını sağlamak yakışır.

ROMATOLOJİ KLİNİĞİME DOKUNMA

Ondokuz Mayıs Üniversitesi için ciddi bir prestij kaybı olacaktır. Samsunumuzun kaybetmesi gerçekten çok üzücü. Ondokuz Mayıs Üniversitesinden açıklama bekliyoruz. Bu paylaşımın yorumlarında FTR Anabilim Dalı Başkanının Prof Dr Ayhan Bilgici’nin Dekan Prof Dr Cengiz Çokluk ile ilan yakın ilişkisini kullanarak bunu yaptırdığı iddia ediliyor.

Prof Dr Cengiz Çokluk’un bu kapatmayı başardığı için yakın çevresine çok mutlu olduğunu herkese söylüyormuş. Eğer bu iddialar doğru ise çok yazık…

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2022, 12:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gercekler
Gercekler - 1 ay Önce

ögrencilere sahip çıkalım!!!!
Dekan ve Prof.Dr. Ayhan Bilgici yaptırmış !!!!
Haber kaynağınız kendi menfaatlerini düşünen bir yalancı olabilir mi?
Klinik klinikte çalışan romatoloji kliniğinde çalışan asistanların şikayeti üzerine Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından denetlenmiştir. Bu kurul Türkiyenin farklı tıp fakültelerinden 16 profesörün yer aldığı objektif kuruldur. Denetleme sonucu kurul kararı ile klinik eğitime kaptılmış ve romatoloji asistanları ülkemizdeki başka romatoloji kliniklerine nakil için tercihte bulunmuşlardır. Klinik sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir ve edecektir. herhangi bir kapanma söz konusu değildir.

Dr Aydın Yılmaz
Dr Aydın Yılmaz - 1 ay Önce

Adı gerçek olan bir yayın organına böyle gerçek dışı haberler yazmak yakışmaz. Dr. Metin Özgen’nin Atatürk ve Atatürk ilkeleri ile zerre kadar ilişkisi yoktur. Kendisi son yıllarda ülkemizde büyük kumpaslar düzenleyen ve kalkışmada bulununan zihniyetin savunucusudur. Gerçek bir basın organı iseniz bunlara alet olmayın. Kliniğin kapanma nedeni tamam kendisidir. Yanında eğitim alan insanlara mobbing uyguladığı için Tıpta Uzmanlık Kuruluna şikayet edilmiş ve yan dal uzmanlarından alınan ifadeler sonrasında TUK tarafından eğitim yetkisine son verilmiştir. Türkiye’de eğitim kurumları bir kişinin isteği ile kapatılmaz. Ayrıca dekanlar bu işten mutluluk duymaz çünkü dekan eğitimi organize eden kişidir. Hiç bir dekan fakültesindeki bir bölümün kapatılmasından mutluluk duymaz. Dr. Metin Özgen yanındaki doktorlara mobbing yapan her gün insanlara iftira atarak yalan yanlış şikayet dilekçeleri gönderen akıl ve ruh sağlığı bozuk biridir. Böyle kişileri dikkate alarak haber yapmak sizin yayın organınızın saygınlığını lekeler.

Seyyid Açıkgöz
Seyyid Açıkgöz - 1 ay Önce

Program protokollerinde birimler arası süre dağılımı uzmanlık öğrencilerinin ana dal kökenine göre farklılık gösteremez. Gerekçesi ile kapatılmıştır. Dr Hasan Ulusoy, Dekan için FTR başkanı Ayhan Bilgici'ye çakıyordu diye heryerde söyleyince onu kovdu. Çakan adam ücreti ödedi. Hasanı FTR'den kovdu. Metin Hocada istemiyor. Hasanı orada tutmak için FETÖcü getirmeye çalıştılar, güvenlik soruşturmasından geçemedi. Dr Tuğba İzci Duran ile Hasan anlaştı. Yoksa birbirlerini bile tanımazlardı. Dekan da Aşkının (Hasan Ulusoyun iddiası) emrini yapıyor Hasan'ı orada tutuyor. Hasan Gamze hanım için Ferit Bernay'ın prensesi diyor. Yeni alınan Sertaç için Alevi tikkocu diyor, ağzı hiç boş durmuyor. Atatürk ile olayları karıştırmayın. Fizik Tedavi Ve iç hastalıkları romatoloji kapatılmıyor. Yalnızca Fizik Tedavi ve iç hastalıkları Romatoloji eğitime kapatılıyor. Mobbing yok. Ama yalan çok.

SIRADAKİ HABER