OMÜ Öğretim Görevlisi Proföser Emine Çoşkun'un cenazesi kaldırıldı

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi öğretim görevlisi Profesör Emine Çoşkun, dün evinin balkonundan atlayarak intihar ettiği öne sürülmüştü. Coşkun için Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi önünde tören düzenlendi.

OMÜ Öğretim Görevlisi Proföser Emine Çoşkun'un cenazesi kaldırıldı

Törene; merhume Prof. Dr. Emine Coşkun’un ailesi ve yakınları başta olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap, öğretim üyeleri, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen törende merhume Prof. Dr. Emine Coşkun’un ailesi, mesai arkadaşları ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu. Tören alanına babaları Mustafa Coşkun'un koluna girerek gelen Ali Tolkun ve Orkun kardeşler ise annelerinin tabutunun başında zor anlar yaşadı. 

Törende konuşan ve oldukça üzgün olduğu görülen Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap, duygularını "Emine bizim için bir mesai arkadaşının ötesinde, güler yüzlü bir dost olarak kalacak. Biz onu hep öyle hatırlayacağız. Allah mekânını cennet eylesin, çok ama çok üzgünüz.” sözleriyle dile getirdi.

Törenin ardından Prof. Dr. Emine Coşkun, son yolculuğuna uğurlandı. Merhume Coşkun'un cenazesi, Giresun'un merkeze bağlı Akçalı köyünde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER