OMÜ'de Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, başörtülü öğrenciyi tartakladı

OMÜ Tıp Fakültesinde Cerrahi Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya ameliyata giren başörtülü bir öğrenciyi kolundan tutarak tartaklayarak dışarı çıkardığı öne sürüldü.

OMÜ'de Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, başörtülü öğrenciyi tartakladı

Akasyam'da yer alan habere göre;  OMÜ Tıp Fakültesinde Cerrahi Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, dün ameliyata girmeye hak kazanan Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerinin arasında bulunan başörtülü Rabia Nur  Acar’ı görünce yanına gelerek kolundan tuttu ve “nedir bu başörtüsü omuzlarından aşağıya doğru sarkıyor” diyerek kolundan tuttu ve tartaklayarak ameliyathanenin dışına çıkardığı öne sürüldü.

İddiaalara göre, Sarıkaya’nın öfkesi bununla dinmeyince hemşirelere dönerek, “Görmüyor musunuz bunu. Neden içeri alıyorsunuz” diyerek hemşireleri de azarladı.

OMÜ Tıp Fakültesinde Cerrahi Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya’nın ortaçağ zihniyeti faşist başörtüsü düşmanlığına maruz kalan OMÜ Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi Rabia Nur Acar profesörü hakkında dekanlığa şikâyet ederek suç duyurusunda bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samsun
Samsun - 2 ay Önce

Ameliyata giren hastanın biri yüzünden vücudunun içine enfeksiyon girmesin diye herkes tam sterildken boynundan aşağı inen başörtüsü temizliğe engel olursa onların ameliyathaneden uzaklaştırılmasından daha doğal birşey olamaz burada mesele başörtüsü değil sterilite yani temizliktir

Doktor hakli
Doktor hakli - 2 ay Önce

Adam hakli. Strerillik diye birsey var gelmis 5 sinifa bir b..k bilmiyorsa adam napsin.

Hasan akbaş
Hasan akbaş - 2 ay Önce

Şaban hoca Önünün emektarlarındandır. nice öğrenciler yetiştirmiştir yıllar icinde bu olay talihsiz bir abartı olabilir.. Bahsi geçen düşmanlığı beslemiş olsaydı geçmiş 30 senede de örneği olurdu.

Hasan Sancak.
Hasan Sancak. - 2 ay Önce

Siteril Baş örtüsü kullanmıştır.
Tabi olarak tıbbi.

Mehmet yalnız
Mehmet yalnız - 2 ay Önce

Yazık okumuş ama adam olamamış Dr olması adam olmuş anlamına da gelmiyor rektör ve yardımcı ları tarafından acilen böyle doktor um diye bana bişey olmaz diyen doktoru açığa almalı bu düpedüz insan ve ırk ayrımı yapıyor acilen görevinden alınmalıdır

Sema Seven
Sema Seven - 2 ay Önce

Şiddetle kınıyorum Eminim o kız sizden daha çok temizlige dikkat ediyordur.

SIRADAKİ HABER