Necattin Demirtaş müdür yaptı, Erdoğan Tok görevden aldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K’ya yapılan rüşvet operasyonu ve B.K.’nın zabıtalıktan daire başkanlığına geçişinin detayları.

Necattin Demirtaş müdür yaptı, Erdoğan Tok görevden aldı

ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNDEN, MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ
İlkadım Belediyesinde düz bir memur göreve başlayan B.K.’nın kaderi 2009 seçimlerinden sonra değişti.

DEMİRTAŞ, ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAPTI
2009 seçimlerini şimdi İYİ partiden Belediye Başkanı olan ancak 2009 yılında MHP’den aday olan Necattin Demirtaş kazandı. Demirtaş, üniversite mezunu olmayan B.K’yı önce özel kalem müdürü yaptı. Ardındanda Mali Hizmetler biriminde müdür olarak görevlendirdi.

ERDOĞAN TOK, YETKİLERİNİ ALDI
2014 yılında yapılan seçimleri ise AK Parti’den Erdoğan Tok kazandı. Tok, Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapan B.K'nın hakkında çıkan ama ispatlanamayan iddialar üzerine yetkileri elinden alıp düz memur yaptı.

BELEDİYE DEĞİŞTİRİP MÜDÜR OLDU
Düz memur olarak İlkadım ilçesinde fazla çalışmayan B.K., iddialara göre 2014 yılında parti içerisinden birileri tarafından Terme İlçesinde AK Parti’den Belediye Başkanı olan Şenol Kul’a önerildi. Kul’da B. K’yı Terme Belediyesi’nde Mali İşler Müdürlüğü görevine getirdi. Başkan Kul’un son yapılan 2019 seçimlerinde AKP’den aday gösterilmedi. Ancak yerine aday gösterilen Ali Kılıç’da B.K. ile çalışmaya devam etti. B.K., bu zaman içinde Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler bölümünü bitirip, yüksek lisans yaptı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE DAİRE BAŞKANI OLDU
2019 seçimlerinde göreve gelen AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyede yeni bir yapılanmaya giderek daire başkanlarını değiştirmeye başladı. Ve Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü B.K.’yı Büyükşehir Belediyesi’ne transfer ederek daire başkanı yaptı. Bu dönemde Terme Belediye eski Başkanı Şenol Kul’un mevcut başkanlar Kılıç ve Demir’i personel konusunda uyardığı da iddia edilirken, B.K., önceki gün ‘rüşvet iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

KASALARDAN 10 MİLYON ÇIKTI
Belde belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan ve 20 yıllık memuriyet hayatında Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanlığı görevine kadar yükselen B.K., önceki gün ‘rüşvet iddiasıyla tutuklandı. Mali Şube ekipleri tarafından ev ve belediyedeki odasında yapılan aramalarda ise kasa içinde yaklaşık 10 milyon lira para bulunduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcılığı ise araştırmanın selameti açısından dosya üstünde gizlilik kararı aldı. Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, tutuklanan B.K’nın yerine Mali Hizmetler Daire Başkanlığına vekaleten Mehmet Emrah Binici’yi atadı.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 01:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 4 hafta Önce

Eee onu termeden buyuksehire aldiranda necattin bey nasilsa mustafa demir ile kanka lar nasilsa mustafa demir ak partili kimseye zaten sahip cikmaz ciksa secimde necattin beyin cikardigi ak partili emekcilere kol kanat olurdu sesi bile cikmadi ne derler halk arasinda faydalani olcani bilse bile yarali parmaga iş.......mez

Ekrem Coşkun
Ekrem Coşkun - 4 hafta Önce

Termeden Mustafa Demir getirtti daire başkanı yaptı boş konuşmayın bunda Necatin Demirtaş’ın ne kabahati var o mu aldı rüşveti insanları karalamak bu kadar kolay mı Allahtan korkun

SIRADAKİ HABER