Necattin Demirtaş görüşmek istemedi, 2 defa reddetti

İyi Parti Samsun İl Başkanlığı’nın, İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile görüşme talebi, Başkan Demirtaş tarafından 2 kere ret edilince kriz çıktı.

Necattin Demirtaş görüşmek istemedi, 2 defa reddetti

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP’den aday olamayınca İYİ Parti’den aday olarak seçimlere giren Necattin Demirtaş, CHP ve İYİ Partililerin oylarıyla başkan oldu.

KENDİNİ İYİ PARTİLİ OLARAK GÖRMÜYOR
Başkanlık koltuğuna oturan Necattin Demirtaş, İYİ Parti kontenjanından aday olsa da, bir türlü kendini İYİ partili olarak görmedi.

MİSAFİRİM DEMİŞTİ
Başkan Demirtaş, “Ben İYİ Parti’de misafirim” açıklamasına İYİ Parti İl Yönetimi’nden tepkiler yükselmişti. Özellikle İyi Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, misafir açıklamasına sert tepki göstermişti.


İyi Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar

BAYAN DEMİRTAŞ KIZGIN
Kulislerde konuşulan bilgilere göre, İyi Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar ile yaşanan gerilim nedeniyle, Başkan Demirtaş’ın eşi Lütfiye Demirtaş’ın kızgın olduğu öğrenildi.

DEMİRTAŞ’A YASAK
Lütfiye Demirtaş’ın, Başkan Necattin Demirtaş’a, İyi Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar ile aynı ortamda bulunmasına karşı çıktığı iddia edildi.


Lütfiye Demirtaş ve Başkan Necattin Demirtaş

GÖRÜŞMEK İSTEMEDİ
Yaklaşık 4 ay önce İYİ Parti Samsun İl Başkanı olan Hasan Aksoy, Başkan Necattin Demirtaş ile görüşmek istedi. Görüşmeye, İyi Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar’ın da katılacağı bilgisini alan Başkan Demirtaş, görüşmeyi reddetti.


İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy

2 KEZ REDDETTİ
İYİ Parti Samsun İl Başkanı olan Hasan Aksoy, ilerleyen günlerde Başkan Necattin Demirtaş ile tekrar görüşme talebi iletti. Başkan Demirtaş’ın bu görüşme talebini de reddederek, ikinci kez teklifi geri çevirdiği iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
mete han
mete han - 3 hafta Önce

yazıklar olsun size

başka bir partiye destek verdiğiniz beli oluyor ama bu yinede rakip diye bir insanın en özel kurumu olan ailesine kadar dil uzatıp başka birşey varmış gibi yansıtmanın hiçbir ahlakta dinede yeri yoktur

siz habercilik olarak destek verdiğiniz partiye yakışıyorsunuz

SIRADAKİ HABER