Necattin Demirtaş, ‘Ben İyi Parti’ye misafir olarak geldim’

İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a gazeteciler tarafından yöneltilen “MHP’ye geçiş yapacak mısınız?” sorusuna Başkan Demirtaş, “Ben İYİ Partili değilim ben CHP'li de değilim. İyi Parti’ye misafir olarak geldim” dedi.

Necattin Demirtaş, ‘Ben İyi Parti’ye misafir olarak geldim’

İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ihlamur Cafe’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Samsun kamuoyunda en çok merak edilen Demirtaş’ın MHP’ye geçip geçmeyeceği sorusu gazeteciler tarafından İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a soruldu.

Necattin Demirtaş, "Basında çok tartışıldı. Başa dönerek bir şey söylemek istiyorum. Ben seçim sırasında söylediğim için burada rahat söyleyeceğim, sıkıntı yok. İYİ Parti binasında aday gösterildiğimizde orada vatandaş bana kalktı dedi ki, başkanım sen her yerde ülkücüyüm diyorsun, yarın seçimi kazandığın zaman burada durmayacağın gibi bir hal var, gidecek misin diye soruldu.
 

Ben İYİ Partili değilim ben CHP'li de değilim. CHP ve İYİ Parti kendi aralarında ittifak yaptı bana da teklif getirdi, beni yapın demedim. Onlar bana dediler ki gel bizim adayımız ol, biz seninle seçimi kazanırız dediler. Bende üçüncü taraf olarak seçime girmeyi kabul ettim. Ben İYİ Partiye misafir olarak geldim. Aynı ifadem budur. Misafiri ev sahibi yapmak ev sahibinin elindedir. Ben öyle bir ortam bulmalıyım ki kendime, benim evim buraymış, benim daha gidecek yerim yok demem lazım. Bu misafir ne zaman gidecek diye gözlerseniz bende orada durmam giderim dedim. Seçim sürecinden bahsediyorum bugünden değil." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRK
TÜRK - 7 ay Önce

ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM.BAŞKAN GİDERSE HAYATININ HATASINI YAPAR.ÖTE YANDAN HAKLI OLDUĞU TARAFLAR DA VAR. BİR PARTİDEN SEÇİLECEKSİN VE O PARTİ YÖNETİCİLERİYLE BİR ARADA OLMANI SAĞLAYACAK ORTAM OLMAYACAK SA NEDEN ADAY GÖSTERDİLER ? OYSA Kİ ! BAŞKAN VE PARTİ YÖNETİCİLERİ UYUM İÇİNDE EL ELE ÇALIŞIRSA.HERKES VE BU ŞEHİR İÇİN GÜZEL PROJELER ORTAYA ÇIKAR KANAATİNDEYİM.YAKINDA İL BAŞKANLIĞI SEÇİMİ VAR SONRASINDA İNŞALLAH BU SIKINTILAR GİDERİLİR. HERKEZİ ANLAYIŞLI VE BİRAZ DAHA SABIRLI OLMAYA DAVET EDİYORUM.

SIRADAKİ HABER