banner155

Mutena Sucuk’ta hile yapıldığı tespit edildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile yapan firmaları ifşa etti. Gıda ürünlerine tağşiş yaparak kısa yoldan para kazanmaya çalışan firmaları ifşa eden Bakanlık 136 üründe hile yapıldığını tespit etti. Samsun’da üretim yapan Mutena sucuklarında da hile yapıldığı tespit edildi.

Mutena Sucuk’ta hile yapıldığı tespit edildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile yapan firmaları ifşa etmeye devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda taklit ve tağşiş yapılan ürünlerin listesini paylaştı. Bal, çikolata, toz biber, enerji içeceği, et ve tavuk ürünleri, süt ve süt ürünleri, zeytinyağı ve bitkisel gıda takviyeleri gibi birçok üründe hile yapıldı.

FİRMALARIN TÜM BİLGİLERİ DUYURULDU
Bakanlığın yayınladığı listede laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

69 FİRMANIN 136 ÜRÜNÜNDE HİLE TESPİT EDİLDİ
69 firmaya ait 136 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi. 2012 yılından bu yana 1551 firmaya ait 3492 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı da belirtildi.

MUTENA SUCUKLARINDA HİLE ÇIKTI
Samsun Tekkeköy’de üretim yapan Mutena adlı firmanın ürettiği sucuklarda, yüzde yüz dana eti kullanılması gerekirken soya kullanıldığı öğrenildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı yaptığı incelemelerde sucuk içerisinde bitki spesifik soya geni tespit edildiği belirlendi.

İNTERNET SİTESİ KAPALI
Samsun'un Tekkeköy ilçesinde üretim yapan Mutena firmasına ait internet sitesininde kapalı olduğu gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samsunlu
Samsunlu - 5 ay Önce

Soya bir sostur kâr amacı gütmeyen bir şey, kötü bir durum yok..

Kenan Yavuz
Kenan Yavuz @Samsunlu - 5 ay Önce

Nasıl kar amacı gütmüyor? Karışıma etyerine kilosu daha ucuz olan soya koyduğunda sucuğun kilo maliyeti varsayalım 20 lira iken 15 liraya düşer. Kilogram başına 5 lira. Yani Yüzde 25 kar.
Hangi mantık ile yazdın bu yorumu? Ortağımısın sen Mutena'nın yoksa?

Cem
Cem - 5 ay Önce

Ee iyi işte ne güzel bulabilirsen Sen yemeye devam et. Hayret bişeysiniz ya.

Ersinyükselen
Ersinyükselen - 5 ay Önce

Mutena firmasının sucukları kaliteli ve lezzetlidir kesin lezzet babında kullanılmıştır yıllardır yiyorum ve yemeye devam edicem bu adamlar 3kuruşa muhtaç insanlar değiller yorum yaparken insanları açalamayın ayıptır mutena da alış verişe devam

SIRADAKİ HABER

DMCA.com Protection Status