Mustafa Seven’in amacı ne?

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven’in yayınladığı “Dövene elsiz gerek, sövene dilsiz gerek” manifestosuna tepkiler çığ gibi büyüdü. Gümüşhaneliler, Mustafa Seven’i siyasi bir partiden milletvekili adayı olmak için derneği kullandığını belirterek eleştiri yağmuruna tuttu.

Mustafa Seven’in amacı ne?

SOSYAL MEDYADAN MANİFESTO YAYINLADI

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven, geçtiğimiz günlerde derneğin sosyal medya hesabından “Dövene elsiz gerek, sövene dilsiz gerek” isimli manifesto yayınladı.

‘ABA ALTINDA SOPA GÖSTERİYOR’

Seven’in yayınladığı manifestoda, Gümüşhanelilerin 20 yıl boyunca AK Parti’yi desteklediğini ve derneklerinin 60 Bin seçmeni olduğunu belirterek siyasi partilere ‘aba altından sopa gösterdiği’ görüldü.

2018 YILINDA ÇEKTİĞİ VİDEODA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Manifestoda Samsun için çalıştığını ve Samsuncu olduğunu ifade eden Seven’in 2018 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakent Bayan Voleybol takımı ile Gümüşhane Belediyesi Gençler Birliği Bayan voleybol takımının mücadele ettiği karşılaşmada yayınladığı video Samsunlular tarafından tepki çekmişti.

‘MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İÇİN’

Yayınlanan manifestoda AK Parti’yi destekledikleri için pişman olduğunu ve önümüzdeki genel seçimlerde AK Parti’yi desteklemeleri karşılığında kendisinin milletvekili adayı olarak gösterilmesini istediği, milletvekili olamaz ise devlet kurumunda doktor olarak atanma istediği şeklinde yorumlandı.

‘ELEŞTİRİ YORUMLARI SİLİNİYOR’

Sosyal medyada paylaşılan manifestoya bir çok Gümüşhaneli vatandaşların tepki gösterdiği yorumların silindiği öne sürüldü.

‘MANİFESTO GÖRÜŞLERİMİ YANSITMIYOR’

Gerçek Taraf haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Okan Çakır’a konuşan dernek üyeleri, manifestonun görüşlerini yansıtmadığı, Başkan Seven’in siyasi partilere aba altından sopa göstererek ileriki dönemde milletvekili adayı olabilmek için bu şekilde bir manifestonun yayınladığını ifade etti.

İŞTE YAYINLANAN O MANİFESTONUN TAM METNİ
 

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu manifestosudur !!!

Dövene elsiz gerek, sövene dilsiz gerek…

Bilen bilir, 20 yıl önce, Samsun’da AK Parti yeni kurulduğunda ilk desteği Gümüşhaneliler verdi.

Samsun’da sivil toplum kuruluşlarımız tarafından açıklanan bu destek “Gümüşhaneliler AK Parti dedi” şeklinde haber yapıldı ve yayıldı.

O zamanın şartlarında bunu yapmak zor bir şeydi fakat Gümüşhaneliler bu desteği vermekten ve bu iradeyi beyan etmekten çekinmedi, korkmadı.

Gümüşhaneliler 20 yıl boyunca bu desteğini hep devam ettirdi.

Gümüşhane Dernekleri Federasyonu, AK Parti vekillerini, adaylarını, başkanlarını, derneklerinde ve Federasyonumuz çatısı altında misafir etti, ağırladı.

Gümüşhaneliler, yaklaşık 60 bin kişilik hemşeri gücüyle 20 yıl boyunca AK Parti’yi desteklemekten hiç gocunmamıştır ama yıllardır bize yansıyan hoşnutsuzluk ve hayal kırıklığı Gümüşhanelileri ziyadesi ile üzmektedir.

Örnekleri camiamızın malumudur; bir belediye başkanı dernek başkanlarımızın dile getirdiği sorunlarını dinlemek nezaketini bile göstermemiş, yıllarca partiye hizmet etmiş arkadaşlarımızın dahi hiç bir talebi dikkate alınmamıştır.

Bu gün geldiğimiz noktada, Samsun’da yaşayan Gümüşhane derneklerin oluşturduğu Federasyonun 3. dönem ve neredeyse 10 yıllık başkanı olarak Samsun’da AK Parti camiasının vekilinden İl ve ilçe başkanlarının seçim dönemleri dışında bırakın aramayı sormayı bizimle hiç bir şekilde diyaloğa bile geçmediklerini söylemekten büyük üzüntü duymaktayız.

Biz Gümüşhaneliler, Samsun’da koskocaman bir camia ve 60 Bin kişilik bir aileyiz.

Biz doğduğumuz yerde değil doyduğumuz yerde yaşıyor, burada siyaseti destekliyor ve Samsun için çalışıyor, çabalıyor, istihdama katkı sağlıyoruz.

60 Bin kişilik bir aile olarak Samsun’da iş, aş, etki ve yetki gücümüz olduğunu söylemek abartı sayılmaz.

Gümüşhaneliler şunu merak ediyor;

Bizim oyumuzu siz çantada keklik mi sanıyorsunuz?

Biz her zaman ezici çoğunlukla bugün milletvekili olan, belediye başkanı olan bu insanları desteklemedik mi?

Yine destekleyeceğiz;

Bu sefer de Samsun’u destekleyecek, Samsun’a katkısı olan herkesi ve her kesimi şartsız ve karşılıksız olarak kucaklamaya devam edeceğiz.

Sevgiyi, muhabbeti, hoşgörüyü, misafirperverliği ve karşılıksız vermeyi ocaklaştırmaya devam edeceğiz;

Hiç bir siyaset, hiç bir güç ve hiç bir menfaat Samsun kadar büyük olamaz.

20 yıl önce olduğu gibi, gelene git demeyeceğiz, kapımızı çalanlara kapımızı sonuna kadar açacağız.

Oy zamanı geldiğinde, bize yapılanları da yapılmayanları da unutmayacağız.Gümüşhane insanının feraseti ve değerleri ışığında memleket, parti,cinsiyet ayrımı yapmadan Samsun için en faydalı olan ne ise onu destekleyeceğiz.

Kim bize bir adım gelirse, biz ona üç adım atacağız.

Op.Dr.Mustafa Seven

SAMGÜDEF BAŞK

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2022, 21:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dimyat Pirinç
Dimyat Pirinç - 2 ay Önce

Samgüdef başkanı maalesef kendi ikbali için vakıf başkanı olduğunu bu kadar net başka türlü söyleyemezdi herhalde . Ya milletvekili ya da olmazsa il sağlık müdürü olmak isteği açıkça belli . Herkesin böyle istekleri olabilir ama bunu vakıf üzerinden aba altından sopa şeklinde yapması hem Gümüşhaneliler için bir ayıp hem de aba altından sopa gösterdiği partiye gönül bağı olmadan sadece menfaat icabı yaklaştığı için partiye ayıp. Biz Gümüşhaneliler kahir ekseriyetle merkez sağ partilerde zaten oldum olası yer ediniriz ve bunu da memleket sevdasından ötürü yaparız . Evet Samsun’da yaşayan Gümüşhaneliler olarak elbette memleketimizden birilerinin Samsun’da siyaseten ileride olmasını isteriz ama sırf böyle olsun diye de devletimizin bekası için diğer partilere de meyil etmeyiz . Mikro milliyetçilik hiç hoş değil ayrıca .

Siranlim²⁹
Siranlim²⁹ - 2 ay Önce

Ya maşAllah size vAllahi erdem akıyor pacalarinizdan. Başınız sıkıntıya girdiğinde bu adam sizler için uğraştı. Sizleri tanıyorum işlerinizi hallettirmek için kırk takla atıyorsunuz.isiniz tıkırında gelince mi beka düşündünüz. Yazıklar olsun asıl biz gumushaneliler hatirnaz insanlarız yapılan iyiliği unutmayız. Siz ne çabuk unuttunuz hem işinizi gordurup Federasyon baskanini araya sokup sonra yeşil etmiyor beni dediniz.

Murat Tozlu
Murat Tozlu - 2 ay Önce

Hislerimize tercüman olduğunuz için teşekkürler gerçek taraf, bir Gümüşhaneli olarak yaptığımız tüm yorumlar siliniyor. Dernekler taraf olmamalı, birilerinin çifliğide değil, bu görüşlerle samgüdef bizi temsil etmiyor.

Ahmet Kayış
Ahmet Kayış - 2 ay Önce

Amaç sonuç belli, bu kişi biz Gümüşhanelileri temsil etmemektedir.

Gümüşhaneli
Gümüşhaneli - 2 ay Önce

Bir Gümüşhaneli olarak başkan bizi temsil etmiyor ,kendi çıkarları için siyaset sahnesinde boy göstermeye çalışması düşüncesi bütün hemserilerimizi kapsamaz , Gümüşhaneliler için bir anlam ifade etmiyor kendisi.