Mert Irmağı'na 2 Milyar liralık para harcanacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mert Irmağı’nda çok ciddi bir çalışma yapıldığını söyleyerek, “Bu kapsamda, şehrimizin en önemli dere ıslah projesini güzel bir şekilde tamamlamış olacağız." dedi. Mert ırmağı için 2 Milyar liralık bütçe olduğu belirtildi.

Mert Irmağı'na 2 Milyar liralık para harcanacak

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı açılış toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü.

Mert Irmağında da çok ciddi bir çalışma yapıldığını belirten Başkan Mustafa Demir, “Yaklaşık 2 milyarlık bir proje. Yukardan demir yolu geçtiği için belli yerlerde depolama alanları var. DSİ şuanda çalışıyor. Mert Irmağı üzerine 4 tanede köprü yapılması gerekiyor. Biz onları ihale ettik. DSİ standartlarında 2 proje tamamlandı. Bakanımızla ve DSİ ile görüştük. Mert Irmağının bir kısmını büyükşehir olarak biz yapacağız. Bir kısmını da kendileri ihale edecek. Dolayısıyla Samsun’un en önemli dere ıslah projesini de güzel bir şekilde tamamlamış olacağız. Mert ırmağı ve Terme’deki çalışmaları bitirdiğimizde su yolları noktasında en iyi illerden biri olacağız” ifadelerini kullandı.

Islah çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İki önemli konumuz var. Mert Irmağı Havzası ve Salıpazarı-Terme Havzası. DSİ Bölge Müdürümüzle 2 gün önce beraberdik. Oradaki barajla ilgili çok ciddi bir proje değişikliği söz konusu. Orada çok güzel bir baraj yapılıyor. İhalesi yapılmış zaten, çalışması devam edecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER