Mecidiye’de YEDAŞ’ın ölüm tuzağı

Samsun’un İlkadım ilçesi Mecidiye caddesinde açıkta bırakılan elektrik kabloları ölüme daveti çıkarıyor. Mecidiye esnafının defalarca yetkilileri aramasına rağmen 2 yıldır bir çözüm bulunamadı.

Mecidiye’de YEDAŞ’ın ölüm tuzağı

Samsun’un en işlek alış veriş merkezi ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı Mecidiye caddesinde Yedaş’a ait elektrik kabloları açıkta bırakılması ve bazılarının tehlike arz edecek şekilde uçlarının da koruma altına alınmadığı görüldü.

Açık bırakılan elektrik kablolarının yağışlı havalar tehlike arz ettiğini, Mecidiye esnafları ve vatandaşlar tarafından konu ile ilgili ihbar hattına şikayette bulunulması rağmen yetkililerin 2 yıldır çözüm bulmadığı ifade edildi.

Mecidiye esnafı olduğunu ifade eden bir vatandaş; “Sağanak yağmurlardan dolayı bir vatandaşa veya buradaki bir esnafımıza müşterimiz elektrik akımına kapılarak ölmesini mi bekliyorlar bu ne umursamazlık diyerek sözleriyle tepki gösteriyor 2yildir böyle binlerce insan ölebilir elektrik var kablolarda” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2022, 14:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Miraç emir
Miraç emir - 2 ay Önce

Burayı biliyorum ne yazıktır birilerinin
Akıma kapılması bekleniyor .. Tedaş ..yuh sana ayıptır

Bünyamin inanç
Bünyamin inanç - 2 ay Önce

Bura ile binlerce dilekçe var
Tık yok Tedaş dan sarı kutuyu takıyor gidiyor iki saatronra mazalara mal indiren araç çarpıyor ..kutu açılıyor.. direk Gömülmesi lazım o kabloların.. günah .. binlerce insan ölebilir..