Koronavirüsten ölen 61 yaşındaki kişi Samsun Tekkeköy’de mi?

Türkiye’de koronavirüslü hasta satısının 191 olduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 kişininde öldüğü açıkladı. Koca, 61 yaşında bir erkek hastanın vefat ettiğini açıkladıktan sonra bu şahısın Samsun’un Tekkeköy ilçesinde olduğu öne sürüldü.

Koronavirüsten ölen 61 yaşındaki kişi Samsun Tekkeköy’de mi?

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS KAYNAKLI 2. ÖLÜM
Türkiye'de corona virüsü yüzünden hayatını kaybeden kişi sayısı ikiye yükseldi. 61 yaşında bir erkek hastanın vefat ettiği açıkladı.

TOPLAM HASTA SAYISI 191
Tanı konup tedavilerine başlanan 93 yeni vakamız var. Hasta sayımız 191'e ulaştı.

Bakan Koca'nın paylaşımı şu şekilde; 61 yaşında erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 yeni vakamız var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI
Twitter’da Atatural isimli bir kullanıcı, ölen ikinci vatandaşın Samsun’un Tekkeköy ilçesinden olduğunu ve umreden geldiğini iddia etti.

FISILTI ŞEKLİNDE YAYILDI
Bu paylaşımdan sonra vatandaşlarında arasında ikinci ölümün Tekkeköy’de olduğunu kulaktan kulağa yayıldı.

PAYLAŞIMI KALDIRDI
Atatural isimli twitter kullanıcısı, ölen kişinin Samsun Tekkeköy’de olduğunu duyurduktan bir süre sonra yazdığı mesajı kaldırdı.

HER PAYLAŞIMA İNANMAYIN!
Yetkililer sosyal medya üzerinden yayılan haberlerin çoğunun gerçeği yansıtmadığını bunlara inanılmaması gerektiğini duyurdu.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPMADI
Samsun Valiliği ise koronavirüsten ölen 61 yaşındaki kişinin Tekkeköy’de olup olmadığı hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 15:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.