KADEF, Futbol Organizasyonunu eline yüzüne bulaştırdı

Samsun Kavak Dernekler Federasyonu tarafından her yıl organize edilen halı saha futbol turnuvasında şike yapıldığı iddiası ile gerginlikler çıktı.

KADEF, Futbol Organizasyonunu eline yüzüne bulaştırdı

Samsun Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen halı saha futbol turnuvasına 18 köyün futbol takımları katıldı.

KADEF TURNUVASI EKİM’DE BAŞLADI

Köy futbol takımlarının eşleşmeleri yapıldıktan sonra eleme usulü karşılaşmalar Canik Yan Saha’da, 1 Ekim – 28 Ekim tarihlerinde düzenlendi.

ŞAMPİYON TAKIM ÖNCEDEN BİLİNİYOR

Çeyrek finale çıkan 8 köy takımı arasında çeyrek final mücadelesi yaşanırken, şike iddiaları da ayyuka çıktı. Turnuva mücadeleleri devam ederken, Çivril Köyü Futbol Takımı’nın turnuva birincisi olacağı önceden konuşulduğu ifade edildi.

FAZLA LİSANSLI FUTBOLCU OYNATTILAR

Turnuvanın 2 favori takımına karşı şike yapılarak müsabakaları kazandığı ifade edildi. Çivril Köy Futbol Takımı’nın en fazla 3 lisanslı futbolcu oynatması gerekirken maçlarda 5 lisanslı futbolcu oynattığı öne sürüldü.

ERİŞGİN ŞİKE İDDİALARINA GÖZ YUMDU

Şike ve usulsüz tutumu gerekçesiyle Çivril Köyü Futbol Takımı hakkında, mağduriyet yaşadığını ifade eden köy futbol takımları, turnuva komitesine dilekçe vererek usulsüzlük yapıldığı iletildi. Turnuva Komitesi’nde isminin dahi olmaması gereken KADEF Genel Başkanı Bayram Erişgin’in şike iddialarına görmezden gelerek, göz yumduğu belirtildi.

ÜST KURUL OLUŞTURULMAMIŞ

Komitede yer almaması gereken KADEF Genel Başkanı Bayram Erişgin’in böyle organizasyonda, komitenin üzerinde karar verici olan Üst Kurulu oluşturmaması da tepkilere neden oldu.

VİZE TARİHİ DETAYI UNUTULMUŞ

Futbol Turnuvası için hazırlanan tüzükte, 3 lisanlı futbolcunun kadroda yer alacağı bilgisi belirtilirken, lisans vizesi tarihi belirtilmediğinden dolayı Çivril Köyü Futbol Takımı’nın 5 lisanlı futbolcu oynattığı öğrenildi.

ŞİKE İDDİALARINI GÜÇLENDİRDİ

Tüzükte yapılan eksiklik nedeniyle tepkilerin odağı haline gelen KADEF Genel Başkanı Bayram Erişgin sessizliğini korurken, Turnuva başlarında Çivril Köyü Takımı’nın şampiyon olacağı önceden bilinmesi ise şike iddialarını güçlendirdi.

KADEF’İN 3 İSİM VERMESİ ELİNİ KOLUNU BAĞLADI MI?

İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş’ın Kavak Çivril köyünden olduğu bilinirken, İlkadım Belediyesi’ne alınacak sözleşmeli memurlar için KADEF’in Başkan Demirtaş’a 3 isim verdiği, bunun karşılığında Demirtaş’ın köy takımı için şampiyonluk sözü alındığı iddiası KADEF içerisinde konuşuluyor.

Öte yandan, birlik beraberliği artırması için düzenlenen futbol organizasyonunun, köy futbol takımları arası yaşanan mücadelelerin hırsa dönüştüğü ve kavgaların çıktığı, organizasyonda güvenlik önlemlerinin de alınmaması kavgaların büyümesine neden olduğu ifade edildi.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2022, 22:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Alagömlek Köyü Teknik Sorumlu
Alagömlek Köyü Teknik Sorumlu - 1 ay Önce

Merhabalar
Çok ayrıntıya girmeden söyleyeyim.
Alagömlek Köyü Takımı dort lisansli futbolcu oynatti diye elendi.
Fakat Turnuvanin basinda katilim olarak üç lisansli kuralina gore ve onlarin yazdığı tüzüğe göre başlangıçta sorun yoktu turnuva basladiktan sonra lisans çıkmış gencimizin birisine onu ve yine lisansli aktif olmayan gencimizi lisansli diyerek bizi diskalife ettiler ettikleri şöyle dursun bizden ne yazili nede sözlü hiç bir şekilde savunma dahi almadilar savunmamızı dahi kabul etmediler.
Kadef'i KI NI YO RUZZZZ

Kavakli  vatandaş
Kavakli vatandaş - 1 ay Önce

Bu konu hakkında sayın bayram erişkinin bir açıklama yapması şart. Böyle birşey varmı. Sessiz kalması demek . Bu işin doğru olduğu gösterir. Demirtaş küskünlerin ağızına bir bal sürme bu iş kurtulamaz. Demirtaş devri 16 ay sonra bitecek..

Alagömlek efsanesi
Alagömlek efsanesi - 1 ay Önce

Eksik olmuş secattini yazmamışsınız

Kavakli dernek baskani
Kavakli dernek baskani - 1 ay Önce

Eğer bayram erişkin sözleşmeli memurda kontenjan almışsa. Bunu doğru olup olmadığını açıklama yapmak zorunda. Yok sa kadef başkanlığında istifa etmeli. Bunu kavaklı olrak kabul etmiyorum. .

HAS KAVAKLI
HAS KAVAKLI - 1 ay Önce

ÇEVRENİZ KÖTÜ OLDUĞU SÜRECE NU SÜREÇLER YAŞANACAK .
BU TURNUVAYI YILLARI ORGANİZE EDEN LAYIĞIYLA YAPAN ADAMLARDAN ALIP SEZATTİN VE ALİ GİBİ ADAMLARA VERİRSENİZ DAHA ÇOK BAŞINIZ AĞRIYACAK .

Kavakli  esnaf
Kavakli esnaf - 1 ay Önce

Tilki tilkiligini yapmaya başladı. Her kezin ağızına bal sürmeye başladı. K
Yaşar kutlayın gelininin sözleşmeli memur listesinde olduğu . Bayram erişkinin gelininin listede olduğu . Başkanın eski şehir dışından dostlarının siyasetçilerin kontenjan kullandığı gibi ortalıkta gezen ittalar var . Dürüst başkan he. Arkasında konuşan. Belediye ıçedinde ne olup bilen insanları susturma hamlesi. Gün sizin gününüz. 16 ay var .