İyi Parti'nin Samsun'da 4 vekil çıkarma hedefi

İyi Parti'nin Samsun'da 4 vekil çıkarma hedefi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun’da yayın yapan internet gazetelerinin temsilcileri ile yaptığı sohbette, kendisine yöneltilen gündeme dair soruları yanıltladı. 

İYİ Parti’ye AK Parti ve MHP öncelikli olmak üzere CHP’den dahi ciddi oy geçişi olduğunu söyleyen Başkan Aksoy, Samsun’da oy oranlarının yüzde 24’lere geldiğini ve parti sıralamasında CHP’yi geride bırakarak ikinci sıraya yerleştiklerini söyledi. Başkan Aksoy, genel seçimlerde kararsız seçmenin oylarına talip olduklarını aktardı. 5 yıllık ve yükselen bir parti olduklarını da vurgulayan İYİ Partili Aksoy, iyi bir liste ve çalışma ile Samsun’da iki olan milletvekili sayılarını, önümüzdeki seçimde 4’e çıkartacaklarını belirtti.

“KONGRE SÜREMİZ ÇOK GÜZEL GİDİYOR”
Genel merkezin kongre kararı sonrası yerelde demokrasi şölenlerine başladıklarını söyleyen İYİ Partili Aksoy, “Kongre sürecimize devam ediyoruz. Şu anda ilçe kongrelerimizi tek tek gerçekleştiriyoruz. 3-5 ilçemiz çift adaylı olarak sürüyor, diğerleri ise tek aday halinde devam ediyor. Burada önemli olan, aday dahi olsa kesinlikle kırgınlık ve ötekileştirme olmadan demokrasi şöleni içerisinde kongrelerimizi tamamlamak. Biz 5 yıllık bi partiyiz. Bizim siyasetimizde koltuklar ve makamlar, daha iyi hizmeti vermek anlayışıyla yapılır ve insanlar buralara talip olabilir. Rekabet her zaman vardır. Hiçbir makam insanlara yapışık değildir. Usüle ve ilkelerimize uymayana genel merkez zaten gereğini yapar. İYİ parti şu anda oyunu artırıyor ve iktidara talip. Yükselen bir partide herkes siyaset yapmak ister, bu doğaldır. Bizim tüzüğümüz çok demokratik bir tüzük. Ben il başkanı olarak, tüm ilçe başkanları toplantılarımızda söylüyorum;  kongrelerimiz şölen şekilinde geçecek, birbirimin üzmeyeceğiz ve ötekileştirmeden yarışacağız. Bunun da layıkını yerine getirerek, çok güzel bir şekilde sürdürüyoruz. Samsun’da şu an 6 ilçemizin kongresi tamamlandı” diye konuştu.

“ŞARTLARIMIZA UYAN VEKİLLİĞE ADAY OLABİLİR”
Milletvekili aday adaylıkları süreciyle ilgili soruyu yanıtlayan İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, şöyle konuştu: “Şu ana kadar il başkanlığımıza gelerek, aday adayı olmak istediğini söyleyen veya danışan herhangi bir isim olmadı. Milletvekilliği çok önemli bir makamdır. Bu herkesin gönlünde olabilir ve çok da doğaldır. Ancak İYİ Parti’nin ilkeleri çok nettir. Atatürk, din, Diyanet, bayrak, Türk töresi ile bir problemi olmayan ve herhangi bir terör örgütü ile uzaktan yakından bağı olmayan herkes bizim partimizde siyaset yapabilir. Partimize CHP’den, AK Parti’den, MHP’den ve diğer partilerden gelen insanlar var. Şartlarımıza uyan herkes bize katılabilir, aday da aday adayı da olabilir ve başımızın tacıdır.”
 
“SAMSUN’DA 4’ÜNCÜ VEKİLİMİZİ DE ÇIKARTACAĞIZ”
Kentte İYİ Parti’nin 3 vekil çıkartacağının konuşulduğunun farkında olduklarını ifade eden ve hedeflerinin İYİ Parti’yi Samsun’da birinci parti yapmak olduğunu ifade eden İl Başkanı Hasan Aksoy, “Önümüzdeki genel seçimler ülkemiz için çok önemli. Bunun farkındayız. Biz Samsun’da 3 değil, 4’üncü vekilimizi de çıkartırız. Çalışmalarımız vekil sayımızı 4’ü de geçmek ve maksimum seviyeye yükseltmek. Genel seçimlere yönelik çok önemli ve detaylı çalışmalarımız var. İnsanlarla sürekli görüşüyoruz. Görüştüklerimiz arasında AK Parti’ye kuruluşundan bu yana emek vermiş insanlar bile var. MHP’den de görüştüklerimiz var. Son durumdan hepsi rahatsız, bunlarla görüşüyoruz. Bunların hepsi 1-2 ay kala sahaya çıkacaklar” şeklinde konuştu.

“SAMSUN’DA YÜZDE 24 OYUMUZ VAR, İKİNCİ PARTİYİZ”
“Partimizin yaptırdığı anketlerle Türkiye genelinde oy oranımız yüzde 20’nin üzerinde” diyen Hasan Aksoy, şöyle devam etti: “Samsun’da yüzde 24’lere yükseldik ve CHP’yi geçtik. AK Parti ve MHP’nin haricinden CHP’den de bize yüzde 1 ila 3 arası ulusalcı kesimden oy geçişi var. Ege Bölgesi’ne baktığımızda ikinci partiyiz ve CHP ile yaşıyoruz. Karadeniz Bölgesi’nde Rize de dahil olmak üzere ikinci partiyiz, AK Parti ile yarışıyoruz. Orta Anadolu’da da AK Parti ile İYİ Parti yarışıyor, CHP ise 3’üncü parti. Kısacası partimize büyük oy kaçışı var. Ekonomideki sıkıntılı durum ortada ve yüzde 20-25’lik kararsız bir kesim var. Genel seçimlerde kararsızları tarafımıza çekersek, Samsun’da birinci parti oluruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.