İshak Taşçı, 'Cemil Deveci ar damarı çatlamış birini arıyorsa aynaya baksın'

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’yi sert bir dille eleştiren önceki dönem Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ar damarı çatlamış birini arıyorsa, kendi hukuk bürosundan, başkanı olduğu belediyeyi icraya veren başkana baksın” dedi.

İshak Taşçı, 'Cemil Deveci ar damarı çatlamış birini arıyorsa aynaya baksın'

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin açıklamalarını şaşkınlıkla takip ettiğini söyleyerek İshak Taşçı, “Başkan Deveci, başarısızlığını başkalarına fatura etme hastalığına yakalandı. Ar damarı çatlayan birini arıyorsa, nereye bakması gerektiğini ona bir hatırlatayım. 300’e yakın insanı işten çıkartıp, hiç işçi çıkartmadım diyen başkana baksın ” diye konuştu.

“AR DAMARI ÇATLAMIŞ ARAYAN...”
İshak Taşçı, kendisini eleştirenlere ‘ar damarı çatlamış’ ifadesini kullanan Başkan Deveci’ye sert çıkarak, “Başkan Deveci, kendisini eleştiren, yanlışlarını dile getirenlere, ar damarı çatlamış şeklinde bir ifade kullandı. Ar damarı çatlayan birisini görmek istiyorsa, kendi hukuk bürosundan, başkanı olduğu belediyeyi icraya veren başkana baksın. 300’e yakın insanı işten çıkartıp, hiç işçi çıkartmadım diyen başkana baksın. 210 Milyon TL belediye bütçesini ve 132 Milyon TL belediye borcunu kendisi onaylayıp, bu rakamı kamuoyuna 200 Milyon TL olarak lanse eden başkana baksın. Kendi yeğenine şirket kurdurup, o şirketi de batıran, sonra çıkıp da bu şirketin borcu olmadığını söyleyen başkana baksın. Bir önceki dönemden ‘masa kadar’ bile arsa kalmamış deyip, 143 adet belediye arsasını satan başkana baksın. Seyir Terasını tek kişi olarak girip yarı fiyatına alan şahsı önce tanımadığını, sonra köylüsü olduğunu itiraf eden başkana baksın. 2020 yılı Mart ayı’na ait 70 bin TL’lik internet borcunu ödemeyip, icra gelince de ‘önceki dönem borcu’ diye insanları kandırıp meydana toplayan başkana baksın. 87 proje hayata geçiren önceki dönem başkanına laf atıp, tek bir eseri olmayan başkana baksın. Kötü sözleri hep kendini anlatıyor” şeklinde konuştu.

“ATAKUM HALKI GERÇEKLERİ GÖRÜYOR”
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin başarısızlığını başkalarına fatura etme hastalığına tutulduğunu söyleyen önceki dönem Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Başkan Deveci’nin açıklamasını takip ettim. Bugüne kadar çizdiği profilin dışına çıkmayarak, bizi şaşırtmadı. Seçilmiş bir insana yakışmayan bir tarz ile başarısızlığının faturasını başkalarına çıkarmaya devam etti. Ne yazık ki bu açıklamalar, başarısız bir yönetim anlayışının ürünüdür. Görevi devraldığı günden itibaren, enkaz edebiyatı yaparak, karalama kampanyaları düzenleyerek, itibarsızlaştırma çabası içerisine girerek yoluna devam eden Cemil Deveci, 3 yılda bırakın bir çivi çakmayı, kendisinden önce yapılmış projeleri de, çalışmaları da birer birer yok etmektedir. Atakum halkı, bu gerçeği çok net bir şekilde görmektedir” dedi.

“O’NDAN BİR ŞEY BEKLENMİYOR ARTIK”
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’den artık bir hizmet beklentisi içerisinde olmadıklarını söyleyen İshak Taşçı, “Yaptığı her iş nedeniyle düzenli olarak kendi kendini köşeye sıkıştıran Cemil Deveci’nin, başkan olduğu günden bu yana, önceki dönem diye başladığı her cümlenin yalana ve iftiraya dayalı olduğunun artık halkımızda farkına vardı. Ondan hizmet noktasında bir şey beklediğimiz yok. En azından kendisinden önce yapılanlara sahip çıkabilseydi. Onu da yapamadı. 5 yıllık emeklerimiz, onun yüzünden yok olurken, ilçemiz de ne yazık ki kayıp bir 5 yıl yaşıyor. Benim en çok canımı acıtan, büyük emeklerle ilçemize kazandırdığımız projelerin, beceriksizlik yüzünden kaybolup gitmesi. Bakalım daha hangi projelerimizi ziyan edecek” diye konuştu.

banner221
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şaban şener
Şaban şener - 1 ay Önce

1 ayda 38 ton et yiyen faturasini belediyeye ödettiren adamin konusmalarina bak bir ar damari catlak olan varsa aynaya baksin kendini gorür tasci

atakumlu
atakumlu - 1 ay Önce

38 ton etin fatura olarak toptan kesildiğini lakin sanki birgünde alınmış gibi lanse edenler seyir terasını köylüsünün aldığı halde buna ses çıkarmayan ŞABANLAR meraba size

ahmet şen
ahmet şen @atakumlu - 1 ay Önce

Gündemi takip etmeden bir yerlerinizden yorum yapıyorsunuz. Mahkeme 38 ton et konusunda Cemil Deveci'yi haksız buldu. Deveci'nin iftira attığı tescillendi ama sizin gibi CHP beyinliler hala yalana inanmaya gayret gösteriyorsunuz.

Nurhayat bilal guler
Nurhayat bilal guler - 1 ay Önce

Ne etmiş yaaa sakız ettiniz.onceki dönemi seçim malzemesi yaparak seçim alan başkan bütün beceriksizliğini önceki yönetime faturalandiriyor Allah aşkına soruyorum bu adam 3yildir atakuma ne yaptı kendi yandaslarini işe aldı yönetici sıfatıyla ak parti döneminde işe girenlere daha bugün saat sekizde 42gunluk ücretsiz izin verdikleri işçileri sattıkları tesise çağırdılar sığır gibi bekletiyolar adamlara net bişe diyende yok müdürüm diye geçinen soytarinin biri arkasında kimlerin olduğu belli insanlara dayilik yapiyo iyibir dayağı kaçırmış o müdür bozuntusu ama alacağı olsun o itin

Sözen Şinasi
Sözen Şinasi - 1 ay Önce

Sayın Taşcı sen neyi konuşıyon bir ton borç bıraktın Atakum a belediyenin tüm gelirlerine habire haciz geliyor, Atakum u kendi iş yeriniz gibi yönettiz. Şimdi hiç bir şey yapmadınız diye konuşuyorsun, para mı bıraktınız

SIRADAKİ HABER