İlkadım Belediyesi’ndeki yolsuzluk olayında 2. skandal

Samsun İlkadım Belediyesi’nde 856 bin liralık yolsuzluk olayında 2. skandal olay ortaya çıktı.

İlkadım Belediyesi’ndeki yolsuzluk olayında 2. skandal

İlkadım Belediyesi’nde C.G isimli personel, 856 Bin Lira parayı zimmetine geçirmişti.
Gerçek Taraf haber sitesi tarafından gündeme getirilen olayda, İlkadım Belediyesi’nde çalışan C.G isimli personelin banka hesap hareketlerinde ki para trafiği dikkatleri çekmişti.

BANKA HESABINDAKİ PARA TRAFİĞİ
C.G’nin Vakıfbank hesabına yüklü miktarda para girişleri, banka müdürünün dikkatini çekti.
Vakıfbank Şube Müdürü, İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş’ı arayarak, C.G’nin hesabında ki para trafiğinin araştırılması konusunda bilgi verdi.

856 BİN LİRA ZİMMETİNE GEÇİRMİŞ
2020 yılı Kasım ayında ortaya çıkan olayda, kayıtlar son 11 ayın incelenerek bakıldığında, personel C.G.’nin zimmetine tam olarak 856 Bin 381 Lira 16 Kuruş geçirdiği ortaya çıkmıştı.

BAŞKAN DEMİRTAŞ İTİRAF ETTİ

Gerçek taraf haber sitesi tarafından gündeme getirilen yolsuzluk olayı sonrasında İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilk açıklamasında yolsuzluk olayını yalanlamıştı. Sonrasında yapılan ilk meclis toplantısında açıklama yapan Başkan Demirtaş, 856 bin liralık yolsuzluğun doğru olduğunu itiraf etmişti.

PARA TUTANAKSIZ ALINIYOR
Yolsuzluğu gerçekleştiren C.G’den alınan paranın, tutanak tutulmadan Vezneci İ.Ç.'ye teslim edilmişti. Vezneci İ.Ç., paranın bir kısmını belediyenin Vakıfbank hesabına geri yatırdı.

ÖNCE GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ
Zimmete para geçirme olayının belediye içerisinde de yayılmasının önüne geçmeye çalışan Başkan Demirtaş ve ekibinin, personel C.G’yi işten çıkarmak yerine, Park ve Bahçeler Müdürlüğü emrinde çalışması için görev yerini değiştirildi.

SONRA EMEKLİ YAPILDI

Başkan Necattin Demirtaş, olayı adli boyutlarda uzamaması için önce görev yerini değiştirdiği personel C.G.’yi görevden alarak emekliliğe sevk ettiği iddia edildi.

YOLSUZLUK PARASININ YAPILANDIRMA SKANDALI

İlkadım Belediyesi kasasından çalınan 856 bin liranın bir kısmı personel C.G tarafından belediyeye iade edilmişti. Geri kalan 476 Bin 122 lira 76 kuruş ise, belediye tarafından usülsüz yollar ile zanlı C.G’nin emlak borcu varmış gibi gösterilerek taksitli yapılandırılma uygulandı.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 12:55
banner221
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 2 ay Önce

İlkadım belediyesinde gerçekten inanılmaz olayların olduğunu duyoruz görüyoruz biz necattin başkanı Bi abi olarak seçtik oraya görüyorum ki amaç hizmet değil 3yıl geçti belediyeye işe alınmak için bekleyen arkadaşlarım var alımlar başlamış kadro açılıyor bildiğim kadar

Davut kaya
Davut kaya - 2 ay Önce

Ölümü unutan ..erefsizler bu dünya kimseye kalmıyor

SIRADAKİ HABER