İlkadım Belediyesi'nin Sözleşmeli Personel Alımı Mahkemelik Oldu

Samsun İlkadım Belediye Meclisi'nde 70 sözleşmeli personel alımı ile ilgili onaylanan gündem maddesine, AK Parti Meclis Üyeleri "yürütmeyi durdurma" istemiyle dava açtı.

İlkadım Belediyesi'nin Sözleşmeli Personel Alımı Mahkemelik Oldu

MECLİSTEN TARTIŞMALI GEÇTİ


Geçen ay başında İlkadım Belediyesi'nde çalışmak üzere 70 sözleşmeli personel alımı için belediye meclisinde oylama yapıldı. AK Parti ve bazı MHP'li meclis üyelerinin oylamada red vermesine rağmen çoğunluğu bulamamış ve sözleşmeli personel alımı gündem maddesi meclisten geçti.


"PİS KOKAN İŞİN İÇİNDE OLMAYIZ"


AK Parti Grup Başkanvekili Serkan Akyüz, meclis üyelerine akrabalarının işe alınması ile ilgili sözler verildiğini ifade ederek, "Biz kapalı kapılar ardında yapılan gizli pazarlıklara alet olmayacağız. Pis kokulu işlerin içinde olmayacağız. Bize gönderilen gündem bir tane ek gündemlerle oylamaya sunulan 3 tane. Neyin ne olduğunu bilmiyoruz. Keşke bize İlkadım Belediyesi ile ilgili olarak ortaya atılan yolsuzluklar hakkında da açıklamalarda da bulunabilseniz" şeklinde konuştu."BU İŞİN SONUCU AĞIR OLUR"


AK Parti Meclis Üyesi Köroğlu, "70 kişinin isim listesi gelseydi daha doğru olurdu. Sözleşme yapılan kişilerle ilgili belediye başkanı dahil, meclis üyeleri dahil birinci dereceyi bırak ikinci derece dahi meclis görüşmesinde oylamada dışarıya çıkmalı oylama buna göre yapılır. Ama burada bakıyoruz bütün belediyenin tanışları buraya girecek gibi. Burada kadroda isim belirtilmeyerek daha sonra isimler tanımlanacak, hülle yolu ile bu iş karşıya geçmiş olacak. Ben buradan uyarıyorum, bu işin sonucu ağır olur" dedi.

"KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKECEKSİN?"


AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin ise İlkadım sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sayın İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş bakalım sözleşmeli personelleri kimlere peşkeş çekeceksin" dedi.

PERSONEL ALIMI MAHKEMELİK OLDU


Aradan geçen tam bir ayın ardından İlkadım Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Meclis Üyeleri, 70 sözleşmeli personel alımı gündem maddesi meclisten geçtikten 7 gün sonra mülki idare amirine sunulmadığı, sözleşmeli personel alımı için 70 kişilik isim listesinde meclis üyelerine oylama öncesi sunulmadığı gerekçeleriyle Samsun 1. İdare Mahkemesi'ne başvurarak  "yürütmeyi durdurma" davası açtığı öğrenildi.


BAZILARI İŞ BAŞI YAPTI


Öte yandan 70 sözleşmeli personel alımında listede isimleri olduğu ifade edilen bazı kişilerin Pazartesi günü itibariyle bır kısmının işbaşı yaptığı öğrenildi. Sözleşmeli personellerin KPSS'ye girmeden sınavsız memur olması ise belediye içinde rahatsızlık oluşturdu.

Kaynak: Gerçek Taraf

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Bilen
Bilen - 2 ay Önce

Ilkadim belediyesinin misafirlerini ağırlamak için hangi kadrolu işçiye sınırsız limit kredi kartı verdi. Bu kişi bu kartı hangi eğlenceler yerlerinde kiminleri agirlayarak yapıyor. Bu harcamaların miktarı ne nedir. Dürüst başkan. Kavaklı matbaacı başkanın hangi yol arkadaşlarından kimler aracı oluyor.

Sami kavakli
Sami kavakli - 2 ay Önce

işçi memur fazla diye necattin demirtaş. Hizmet yapamıyoruz para yok diyen belediye başkanı necattin demirtaş. Borç edebiyati yapan başkan. 93 çıkardığı sözleşmeli memur maaşının ne nasıl ödeyecek. Bir memurun belediye yükü 20 bin tl aylik. Nasıl oluyor başkan. Anlat. Dürüst başka. Yakınlarını memur yapmak için başkan olmuşsun. Dürüst başkan

Vatandas soruyor
Vatandas soruyor - 2 ay Önce

Necattin demirtaş sayıyı 93 çıkardığı söyleniyor. Çünki oylama ittifak yaptığı parti çevresinde çok istek olduğu, Kadef verdigi itdaga edilen üç kontenjan kavaklilar arasında büyük bir ayrıştırmaya yol açtığı konuşuluyor. Başka sayıyı bazı küskünleri gönlünü kazanmak için sayıyı 93 çıkardığı kendi çevresindeki insanlar tarafın da beyan edilmek 'te. Ne varki bu konuda mhp il yönetiminde, ilçe yönetiminde hiç bir açıklama yok.

Hastane başı kavakli
Hastane başı kavakli - 2 ay Önce

Utanmaz insanlar milleti dürüst başkan diye kandırdılar. Yenge hanım yakın eş dost yeğenlerine damatlarına 25 kişilik listeyi kendisin yaptığı söyleniyor. Hiç bir meclis üyesi konuşmuyor. Hepsini ağzına başkan bir parmak sürdü. BUNS KADEF DAHIL

Mhp li
Mhp li - 2 ay Önce

Bu işi onay veren MHP meclis üyeleri yazıklar olsun. Bir daki seçimlerde iyi partide meclis üyesi sözüde alın. Açıkta kalmayın. iyi parti meclis üyesi, eski bir partili arkdaşı telefon ediyor. Sözleşmeli Memur konusunda , ne diyor , bu yenge hanım ve başkan karar veriyor. Bizim imizde bir şey yok diyor.

Uğur
Uğur - 2 ay Önce

20 yıldır bu ülkenin gelirlerini kendi menfaati için kullananlar içinde aynı sözleri sarf edinde görelim yolsuzluk rüşvet pasaport çıkarıp adam kaçırma bunlar AKP belediyelerinde olmadımı vakıflara belediyelerden para aktarılmadımı Çayeli belediye başkanı AKP gurubuna fetöcüler var demedimi ak parti önce kendi içinde temizlik yapsın Samsun AKP il ve ilçe teşkilatı lav edilmedikçe AKP samsunda ağır darbe yer il başkanı ve ilçe başkanı pis kokular çıkıyor evet ama AKP den

Ugura cevap
Ugura cevap @Uğur - 2 ay Önce

Adamlar ilkadima bir çivi çakmadan götürüyorlar. Belediyenin çivisi çıkmış. 200 yakın işçi memur ise gelmeden maaş alıyor.

Azakli köy lü
Azakli köy lü - 2 ay Önce

Yazıklar olsun sana necattin başkan. Sana verdiğimiz emeğe. Senin niçin başkan olduğunu anladık. Eşinizi yakınları memur yapmak içi . Bu pazarlıklı durum yakışıyormu. Parti meclis üyelerine . il başkanlarına ilçe başkanlarına verdiğini sözleşmeli memur kontenjanı. 50 yaşında eşini memur yapmak isteyen ilçe başkanı. Kim. Yazıklar olsun sana . Dürüst baskan.

Vatandas esnaf
Vatandas esnaf - 2 ay Önce

ılkadim.belediyesinde lise caddesinde bir çok cadde cim otlantirma iş yapılmadığı halde yapılmış gibi nasıl okuyor