banner155

İlkadım Belediyesi'ne sivil polisler yerleştirildi

Samsun İlkadım Belediyesi binasında geçtiğimiz haftalarda çıkan silahlı kavganın ardından Başkan Necattin Demirtaş’ı sivil polislerin koruduğu ortaya çıktı.

İlkadım Belediyesi'ne sivil polisler yerleştirildi

İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş tarafından yerel seçimlerde iş vaadi sözü ile kandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar 10 gün önce belediyeye gelerek Başkan Demirtaş ile görüşme yapmak istedi.

KAVGA ÇIKTI
Belediye’de özel kalem müdürlüğüne girerek Başkan Demirtaş ile görüşmek için toplanan guruptan birkaç kişi olumsuz yanıt alınca gerginlik çıktı. Grup, Başkan Demirtaş ile görüştürülmeyince kriz büyüyerek kavgaya dönüştü.

KAVGADA SİLAH İDDİASI
Başkan Demirtaş ile görüşmesi engellenen guruba yetkililer tarafından ‘size işe alınma sözü verilmedi’ denilmesi gerginliğin fitilini ateşledi.
Özel kalem müdürlüğü önünde toplanan gruba başkanlık koruma ekibi tarafından önce sözlü, ardından ise filli müdahalede bulunulması gerginliğin büyümesine neden oldu. Pencere ve kapı camlarının kırılmasıyla büyüyen olayda silah kullanıldığı iddia edilmişti.

GÜVENLİK, OLAYI SAKİNLEŞTİRDİ
Bağrışma ve tartışma sonrası öfkeli grup araya güvenlik ekiplerinin girmesiyle sakinleştirildi ve olay yatıştırılmıştı.

SİVİL POLİSLER GELDİ
Gerçek Taraf haber sitesi tarafından edinilen bilgilere göre, İlkadım Belediyesi’nde yaşanan kavganın ardından, Başkan Necattin Demirtaş’ı korumak için belediyede 3 gün boyunca 2 sivil polisin görev yaptığı öğrenildi.

ZABITALAR KORUYOR
İlkadım Belediyesi’nde 3 gün boyunca görev yapan sivil polislerin görevinin tamamlanmasının ardından, başkanlık makamını zabıta ekiplerinin koruduğu öğrendildi

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

DMCA.com Protection Status