Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, 'Samsun'da ikinci partiyiz'

Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, Samsun İnternet Medya temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısında gündeme dair ve güncel meseleler hakkında görüşlerini dile getirdi.

Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, 'Samsun'da ikinci partiyiz'

Türkiye Genelinde 81 il ile 700 ilçede teşkilatlanmalarını tamladıklarını kaydeden Yeşilyurt, Gelecek Partisi’nin Samsun’da yüzde 90 oranında teşkilatlanmasını tamamladığı belirterek, Yakakent, Ayvacık, Salıpazarı ilçelerinde il yönetimi tarafından atanan temsilcilerin teşkilatlanma çalşmalarına devam ettiklerini kaydetti.

SAMSUN’DA BEŞ BİN GÖNÜL ÜYEMİZ VAR

Yapılan anketlerin bilimsel zemini olmadığı için gerçekleri yansıtmadığını dile getiren Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, “Bu koşullarda yapılan anketlerin bilimsel bir zemini olmadığı için gerçeği yansıtmaktan çok uzaktır. Her parti yaptırdığı anket ile kendi oyunu çok yüksel, rakiplerini çok düşük göstererek algı oluşturmak için çalışıyor. Gelecek Partisi’ne en çok oy Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ile MHP’den geldiği için Gelecek Partisi’ne oy verecek olanlar anketlerde bunu dile getirmiyorlar. Çünkü çeşitli sosyal medya mecralarında Gelecek Partisi ile alakalı paylaşımlar yaptığı için işinden atılan arkadaşlarımız oldu. Bizim Samsun’da resmi olarak 2 Bin 500 üyemiz var. Bununla beraber 5 Binin üzerinde de gönüllü üyemiz var. AK Parti ve MHP’den vatandaşlar geliyorlar, “Başkanım sen bizi bir yere kaydetme ama bil ki sizin gönöllü üyeniziz” diyorlar. İktidardan en fazla oy Gelecek Partisi’ne geldiği için en fazla baskı da Gelecek Partisi’ne yapılıyor. Anketlerde bile AK Parti, CHP veya MHP dışında bir partiye oy vereceğim demek psikolojik olarak sıkıntı oluşturuyor” diye konuştu.

AK PARTİ YÖNETİMİNDE GELECEK PARTİSİ’NE OY VERECEK OLAN VAR

Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt iddialarını şöyle sürdürdü;

“Bize Ak Parti yönetiminden hatta MHP’den de arkadaşlarımız geliyorlar, seçimlerde Gelecek Partisi’ne oy vereceklerini belirtiyorlar. Bir dip dalga bekleniyor ve bunun yaşanacağına inanılıyorsa bu dip dalga Gelecek Partisi’ni iktidara taşıyacaktır. Samsun’da birinci parti hangisi olacak bilemiyorum ama şunu iddialı olarak söyleyebilirim; Samsun’da ikinci parti biz olacağız. Çünkü Gelecek Partisi Türkiye’nin her kesimini kucaklayan kapsayıcı bir programı olan tek partidir. Dil, din, mezhep farkı gözetmeden bütün herkese hitap ediyoruz. Vatandaşlarımız Genel Başkanımız sayın Davutoğlu’na Güneydoğu’da “Serok Ahmet”, İç Anadolu’da, “Yörük Ahmet” diye hitap ediyorlar”

DAVUTOĞLU İLE MENDERES ARASNDAKİ TEK FARK DAVUTOĞLU’NUN İDAM EDİLMEMİŞ OLMASIDIR

“İktidarın baskısını partimizde ve üyelerimiz üzerinde her zaman hissediyoruz. Parti binamızı kiralarken bunu yaşadık. Hatta parti tabelasını bile çok uzun süre asmamız engellendi” diyen Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt sözlerini şöyle tamamladı;

“Davutoğlu’na yapılan, parti içi siyasi bir darbedir! Bu bakımdan Seçim işleri başkanımız Ayhan Sefer Üstün Beyin ifadesiyle; Menderes ile Davutoğlu arasındaki tek fark Davutoğlu ‘nun İdam edilmemiş olmasıdır”

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2022, 12:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.