Gazeteci İbrahim Akkuş, saldırıya uğradı

Samsun 19 Mayıs Devlet Hastanesi inşaatı süresince, hastanenin yüklenici firması eksikliklerini kamuoyu ile paylaştığı için müteahhitin yanında çalışan adamları tarafından öldüresiye darp edildi.

Gazeteci İbrahim Akkuş, saldırıya uğradı

Yaklaşık 3 aydan bu yana hastane inşaatında incelemelerini sürdüren, eksik ve hatalı noktaları belirten İbrahim Akkuş konuyu kamuoyuna taşımıştı. Devletin parasının çar çur edilmemesi ve halka daha iyi hizmet edilmesi adına görevini yerine getiren Akkuş daha öncesinde de firma çalışanları tarafından tehdit edilmişti.

BELEDİYE BİNASINDA SIKIŞTIRIP BORULARLA DÖVDÜLER

19 Mayıs Devlet Hastanesi bugün itibariyle eksik ve imalat hataları ile hizmet vermeye başladı. Yerel muhabir İbrahim Akkuş, hastanenin eksikleri ile hizmet vermeye başlamasına sitem ederken firma çalışanları tarafından 19 Mayıs Belediyesi'nde sıkıştırılarak doğalgaz boruları ile darp edildi.

SERBEST BIRAKILDILAR

İbrahim Akkuş darp edilmesi sonrası şikayetçi olurken saldırganlar ifadelerinin alınmalarının ardından serbest bırakıldı.

SALDIRGANLARIN SERBEST KALMASI GAZETECİLERE YAPILACAK SALDIRILARA TEŞVİK ETMEK DEMEKTİR

Yerel muhabir İbrahim Akkuş'a yapılan saldırıyı kınayan Samsunhaber.com Genel Yayın Yönetmeni ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı şu ifadelere yer verdi: "Halkın haber alma hakkına istinaden kamu görevi yapan gazeteci İbrahim Akkuş'a yapılan iğrenç saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bu saldırının kamuya ait bir belediye binası içinde yapılması ayrıca düşündürücüdür.

Olayın faillerinin serbest bırakılması, yani cezasızlık hali bundan sonra gazetecilere yapılacak saldırıları teşvik etmek, onaylamak anlamına gelir. Saldırganların tutuklanarak hak ettikleri cezanın verilmesini bekliyoruz. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Basın milletin müşterek sesidir. Bu sesin susturulmasına asla izin vermeyeceğiz."

Kaynak: Samsun Haber
 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER