Fuat Köktaş; 'Eczalık Fakültesi'nin Bafra'da açılması için imza verdik'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Ondkuz Mayıs Üniversitesi Eczalık Fakültesi'nin Bafra ilçesinde açılması için imza verdiklerini duyurdu.

Fuat Köktaş; 'Eczalık Fakültesi'nin Bafra'da açılması için imza verdik'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın Eczacılık Fakültesi hakkındaki basın açıklaması; 

BAFRA UYGUN OLACAK
"Bafra ilçemize Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulması gündeme geldiği andan itibaren ilgili kurumlar ve muhatapları karşılıklı oturup konuşarak, Bafra'da Eczacılık Fakültesi'nin kurulmasının uygun olacağı, alt yapısının da hazır olduğu teyit etmelerine binaen fakültenin, Bafra'ya alınmasında siyasi iradenin karar alması gerektiği ifade etmişlerdir. 
ERDOĞAN'A İLETTİK
Bu bağlamda Samsun Milletvekilleri olarak, Bafra’da var olan İşletme Fakültesi'nin kapatılıp yerine Eczacılık Fakültesi kurulması talebimizi imzalayıp Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a arz ettik. 

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI
YÖK'ün önerisi ve Cumhurbaşkanımızın da onayı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin 25.06.2019 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte resmen kurulmuştur.
YANLIŞ BİLGİLER DOLAŞIYOR
Fakat son günlerde bize gelen bilgiler ışığında, sanki Eczacılık Fakültesi’nin Bafra da değil de, merkez de kurulacağı bilgisi tarafımıza gelmektedir. 
İMZAMIZIN ARKASINDAYIZ
Biz Samsun Milletvekilleri olarak, talep yazısına attığımız imzanın ve siyasi olarak alınan kararın ısrarla arkasındayız. 

Bugüne kadar kurum ve kuruluşlar bize, şehrimize ait hangi talep ile gelmiş ise, ısrarlı takipçisi olmuş, bir çoğunu da olumlu olarak sonuçlandırılmıştır. "

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER