Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl'dan sert tepki

Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl, geleneksel hale getirdikleri Şehitlere Saygı Futbol Turnuvasına forma desteği vermeyen belediyeler ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tepki gösterdi.

Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl'dan sert tepki

Samsun'da 64 mahalleden 640 sporcunun katılacağı Şehitlere Saygı Futbol Turnuvası için hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl, takımların giyeceği formalar için kendilerine destek vermeyen belediyeler ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tepkisini dile getiren Tonguç Ali Anıl, "Koskoca Samsun'da, şehitlerimizin adına yaptığımız ve her bir formada bir şehidimizin adının bulunduğu turnuvamımızı yıllardır büyük bir heyecan içerisinde gerçekleştiriyoruz. Bu seneki turnuva için belediyelerimiz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden forma desteği istedik. Tüm girişimlerimize ve destek taleplerimize rağmen, hepsi sessiz kaldı. Biz gerekirse tişörtle, atletle çıkarız ve bu turnuvayı gerçekleştiririz. Bu büyük ayıp da şehrimizi yönetenlere yeter!" dedi.

Turnuvayı yakından takip edenlerin başında şehit ailelerinin geldiğini söyleyen Tonguç Ali Anıl, "Bu ülke için canlarından vazgeçen evlatlarının adlarını, gençlerin sırtında gören şehit anneleri ve babaları, bu turnuvayı çok önemsiyor. Turnuvayı tüm şehir ilgiyle izliyor ancak şehitlerimizin aileleri yakından takip ediyor. Bu kıymetli etkinliğin bir parçası olmak için birbiriyle yarışması gerekenler, ne yazık ki sessiz kalarak hepimizi şaşırtıyor. Böylesi önemli bir projeye, destek vermekten kaçınan tüm belediye başkanları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, siyasiler için söylenecek tek bir sözümüz var, hepsine yazıklar olsun" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER