Fatih Portakal’dan Cemil Deveci çıkışı, ‘Ahlak Meselesi’

CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin yeğeni Berk Altunkılıç'a belediyenin şirketini kurdurduğu ortaya çıktı. Ulusal basında da etkili olan haber için Fox Tv Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, “Ahlak meselesi” yorumunda bulunurken, CHP’nin bu durumu sorgulaması gerektiğini yazdı.

Fatih Portakal’dan Cemil Deveci çıkışı, ‘Ahlak Meselesi’

31 Mart yerel seçimlerinde az bir farkla Samsun Atakum İlçe Belediye Başkanı olan CHP'li Av. Cemil Deveci'nin atama ve yetkilendirmeleri tepki çekiyor. Oda Tv’de yer alan haber ulusal basında yankı buldu.

YEĞENLERİNİ BELEDİYEYE DOLDURDU

Koltuğa oturur oturmaz eşinin yeğeni Merve Selin Cengiz'i Özel Kalem Müdürü yapan Başkan Deveci'nin şimdi de kendi öz yeğeni Berk Altunkılıç'a belediyenin şirketini kurdurduğu ortaya çıktı. Başkan Deveci, yeğenine parasını vererek şirket kurdurduğunu itiraf etti.

TESİSLER İÇİN İŞLETME KURULDU

Atakum Belediyesi, 23 Ağustos 2019’da İller Bankası’ndan kiralanan, 4 bin 711 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan tesisler, kafeterya ve çay bahçesi olan işletmeleri 5 yıllığına kiraya vermek için teklif hazırladı.

YANLIŞ YAPTIM DEDİ

İddialara göre, ihale yeğenine kurdurduğu şirkete verilecekti. İhalenin kime verileceğinin kamuoyuna sızması üzerine ihale iptal edildi. Başkan Deveci, şirketi yeğenine kurdurduğunu itiraf ederek, ihale konusunda yanlış yaptığını, bundan sonra dersine iyi çalışacağını söyledi.

BAŞKAN ŞİRKET KURDU, BAŞINA YEĞENİNİ GETİRDİ

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, koltuğa oturduktan sonra AK Partili belediyenin yönetiminden devraldığı Atakum Belediyesi İmar İnşaatı borçları gerekçe göstererek kapattı. Atakum Belediyesi İmar İnşaat'ın yerine Atakum Sanat Kültür Turizm Org. Gıda. San. Tic. Ltd. şirketini kurdurdu. Kendi parasıyla kurdurduğu şirketin başına ise yeğenini atadı.

YEĞEN HÂLÂ BELEDİYEDE ÇALIŞIYOR

Meclis toplantısında AK Partili üyelerin sorularını cevaplayan Başkan Deveci, bir şirket kurmaları gerektiğini ve bu şirketi yeğenine kurdurduğunu itiraf etti. “Daha önce YEDAŞ'ta çalışıyordu. İşten çıkartıldı. YEDAŞ'ı arayarak, işten çıkarmamalarını rica ettim” diyen Başkan Deveci, “Beni dinlemediler. Sonra bu şirketi onu üzerine kurdurttum. Şirketin sermayesini ben verdim. Yeğenim şu anda belediyede asgari ücretle çalışıyor" dedi.

YANLIŞ YAPTIĞINI KABUL ETTİ

İptal edilen ihale ile ilgili de açıklama yapan Başkan Deveci, “Kabul ediyorum yanlış yaptık” dedi.

Başkan Deveci’nin konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“Ne kadar ipini koparan varsa gelecek ihaleye girecek, biz de vereceğiz. Yok öyle bir şey. İhale süreci de yanlıştı. Olayları kavrayamadığım için oldu. Ben hatamı sonradan fark ettim. Bundan sonra dersime iyi çalışacağım.”

FATİH PORTAKAL'DAN AHLAK MESELESİ YORUMU

Fox Tv Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, Oda Tv’de yer alan haberi paylaşarak, “Demek ki bu kayırmaların parti ile, sağcı solcu ortacı olmasıyla alakası yok. Ahlak meselesi. Partisinin bu durumu sorgulaması gerekmiyor mu?” paylaşımını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 12:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kemal Kurdoğlu
Kemal Kurdoğlu - 7 ay Önce

Tam bir ahlaksizlik kişiliğine yakışıyor