Ersan Aksu, Başkan Demirtaş'a kaç isim verdi?

İyi Partili İlkadım Belediyesi'ne alınacak 70 sözleşmeli personel için AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun isim verdiği iddia edildi.

Ersan Aksu, Başkan Demirtaş'a kaç isim verdi?

İyi Partili İlkadım Belediyesi'nde 70 sözleşmeli personel alımı için belediye meclisinde karar alındı.

Tartışmalı meclis toplantısında AK Parti grubu red verirken, MHP, İyi Parti ve CHP'li meclis üyeleri evet oyu kullanarak sözleşmeli personel alımı meclisten oy çoğunluğu ile geçmiş oldu.

İlkadım Belediyesi Meclisinde 70 sözleşmeli personel alımında akraba tepkisi haberini okumak için tıklayın!
 

KPSS'YE GİRMEDEN MEMUR OLACAKLAR

Alınacak olan 70 sözleşmeli personelin, KPSS sınavına girmeden 2023 Ocak ayından itibaren memur olacağı bilgisi üzerine, oylamada red kararı veren AK Parti'de dahil olmak üzere, İyi Parti, MHP ve CHP'li meclis üyeleri belediyede memur olmaları için isim verdi.

BİRİNİ SİLİP DİĞERİNİ LİSTEYE YAZIYOR

70 kişilik sözleşmeli personel isim listesi üzerinde İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın çalışma yaptığı, verilen isimlerin 70'in üzerine çıktığı için bir ismin üzerini çizip başka bir ismi listeye yazdığı ve bu konuda kararsız olduğu öğrenildi.


AKSU, 3 İSİM Mİ VERDİ?

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun belediyede memur olmasını istediği 3 ismi, İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a verdiği öne sürüldü.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2022, 12:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Vatandaş ak partili
Vatandaş ak partili - 2 ay Önce

Tahmin etmiyorum. Bu konuda sayın ersan bey hiç bir açıklama yapması. Şunu biliyoruz MHP il başkanı, MHP ilçe başkanı ölüp biten olan her şey den haberi var. MHP il başkanım ilçe başkanım oylama ile ilgili hiç bir açıklama yapmadılar. Sessiz kaldılar. Böyle bir destek samsunda millet ittifakına büyük bir güç kazandırmıştır. Bu desteğin zararını cumhur ittifakı samsunda sandıkta zararını 2023 ,2024 seçimlerinde zararı çeker. Bu konu cumhur ittifakının genelmerkezlerine haberdar edildiği biliyor. Mahkemeden dönmezse cumhur ittifakı büyük güç kaybeder. Samsunda.

Belediye emeklisi memur
Belediye emeklisi memur - 2 ay Önce

2013 yılında sözleşmeden memur kadrosu verilenlere bakarsanız. Bunun ne kadar yanlış bir iş olduğunu görürsünüz. Bunu sözleşmeli memur işinden kadro veren hükümet suçlu. Ak parti 2023 2024 kendi ayağına sıkıyor. 6 büyük şehir belediyesi , yüzlerce il , ilçe belediyesi millet ittifakının elinde . Bu sözleşmeli memur olayı belediyeleri saf dışı bırakılmalı. Bunun acısını sandık ta ak parti mhp çeker. Söylemesi benden

Ak parti üyesi
Ak parti üyesi - 2 ay Önce

Bu konuda ak parti il başkanı açıklama yapmak zorunda . Böyle bir şey varmi

Ak partili secmen
Ak partili secmen - 2 ay Önce

Ersan aksu bu konu ile ilgili açıklama yapmak zorunda. Yoksak partiye oy vermeyeceğiz. Bu sessizlik niye.