Erhan Usta, ‘Oylarımız Yanlışlıkla Başka Partiye Gitti’

31 Mart yerel seçimlerinde Bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Erhan Usta, seçmenlerinde yanlışlıkla oylarını başka partiye verdiklerini söyledi.

Erhan Usta, ‘Oylarımız Yanlışlıkla Başka Partiye Gitti’

Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde bağımsız büyükşehir belediyesi başkan adayı olarak giren Erhan Usta, seçimlerde 168 bin 418 aldı.

31 Mart yerel seçimlerinden Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir 378 bin 769 oy alarak başkanlığa seçilirken, Millet İttifakı adayı Hayati Tekin ise 212 bin 963 oy alarak seçim yarışını ikinci bitirdi.

OYLAR YANLIŞLIKLA BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİNE GİTTİ

Bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yarışına katılan Erhan Usta ise dün yapılan 31 Mart yerel seçimlerinin ardından bir açıklama yaptı. Erhan Usta, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine 168 bin 418 oy geldiğini belirterek, "Öncelikle bize sahip çıkan destek veren Samsun halkına teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde bizim için kullanılan oyların bir bölümü bağımsız aday olmamız nedeni ile yanlışlıkla Bağımsız Türkiye Partisine gitti. Bunun dışında eşit olmayan şartlarda, maddi imkanları sonuna kadar kullanan adaylarla, maddi olanaksızlıklar içerisinde yarıştım. Bize gösterilen ilgi ve destekten rahatsız olanlar, bize karşı ittifak yaptılar. Onların kirli lafları ve iftiraları ile uğraştım. Ama buna rağmen aldığımız oylar bir başarıdır. Samsun halkından büyük destek gördüm. Sahada olağanüstü bir heyecan vardı. Oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. "dedi.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ SAMSUN’DA NE KADAR OY ALDI?

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, seçmenlerin kendisine oy verecekken yanlışlıkla Bağımsız Türkiye Partisi’ne oy verdiğini söyledi. 31 Mart yerel seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) yüzde 1,68 ile 13 Bin 429 oy almıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 18:18
YORUM EKLE