Erhan Usta'da Seçim Sonucu Açıklaması

31 Mart Yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı olan Erhan Usta, 'Samsunlular bana teveccüh gösterdi. Samsun'da 4 kişiden biri bana oy verdi' dedi.

Erhan Usta'da Seçim Sonucu Açıklaması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Erhan Usta basın açıklaması yayınladı. Erhan Usta, kendisine oy veren Samsunlulara teşşekür etti.

Usta açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Samsun halkının daveti üzerine bağımsız olarak aday olduğum Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığında YSK’nın kesin olmayan sonuçlarına göre 168.474 oy alarak yarışı 3. olarak tamamladım. Yaklaşık 12.500 oyumuz Bağımsız Türkiye Partisine yanlışlıkla verilmiş, yine yaklaşık 22.500 oyumuz da mühürün bize ayrılan yarım sütunun altına vurulması nedeniyle geçersiz sayılmıştır. Bu sonuçlar göstermektedir ki, Samsun’da oy kullanan her 4 vatandaşımızdan 1’i tercihlerini bizden yana kullanmıştır. Samsun halkı bize belediye başkanı olarak yürütme görevi vermese de, milletvekili olarak sorumluluğumuzu artırmıştır.

Bu vesileyle, adaylığımızı açıkladığımız ilk günden itibaren bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen, gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışan tüm gönüllü arkadaşlarıma, desteklerinin ne kadar büyük olduğunu gördüğümüz Samsunspor taraftarına, emeklilikte yaşa takılanlara ve sandıkta bizleri yalnız bırakmayan Aziz Milletime teşekkür ederim.

Yaklaşık 4 yıldır Samsun Milletvekili olarak, Samsun’un Meclisteki sesi olmaya gayret ettim. Bundan her zaman gurur duydum bundan sonra da gurur duyacağım. Bizi takip edenler, kişisel menfaatimizi gözetmeden, milletin menfaatini ön planda tuttuğumuzu görmüştür. Bu 4 yıllık süreçte, kimseyle polimiğe de girmedik, sadece bize karşı yapılan saldırılarda cevap hakkımızı kullandık. Bu prensibimiz seçim sürecinde de değişmemiştir.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 13:04
YORUM EKLE