Deveci, Dikkat Etsin!

Atakum Belediyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin indirilmesi ve 70 kişinin işten çıkartılması üzerine AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy açıklama yayınladı.

Deveci, Dikkat Etsin!

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

ERDOĞAN’IN RESMİ TAHRİF EDİLDİ

Bugün akşam saatlerinde bir basın açıklaması yapan AK parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, “ CHP adayı Sn. Cemil Deveci’nin mazbatasını alıp makama oturmasından itibaren, icraatları ve uygulamaları tarafımızca dikkatle takip edilmiş ve önümüzdeki süreçte de dikkatle takip edilecektir. Sayın Başkan’ ın geçtiğimiz süreçte yapmış olduğu bir kısım icraatlar söylemlerinin aksine maalesef toplumu ayrıştırıcı, belediye başkanlığından beklenen adil yaklaşımlardan uzak olduğu gibi, uygulamalarla ilgili yapılan açıklamalar da kamuoyunu tatmin etmekten uzak kalmıştır. Şöyle ki;

Bilindiği üzere başkanlık makamında, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri bulunmaktadır. Sayın Başkan’ın mazbatasını aldıktan hemen sonra, makama oturmasının akabinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın resminin bulunduğu alan tahrif edilerek, resim aşağı indirilmiştir. Her ne kadar yoğun kabuller sırasında resmin tahrif olduğu yönünde açıklama yapılmış ise de bu açıklama kamuoyunu ikna etmekten çok uzaktır. “ dedi.

DEVECİ’NİN HAREKET VE İCRAATLARI TAKİBEDİLECEK!

Başkanın hazır bulunduğu ortam haricinde kapalı olan makam odasına, görevliler haricinde kimsenin girmesinin mümkün gözükmediğini ifade eden Haluk Köksoy,” Dolayısıyla kimlerin nasıl girerek hangi saikle Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini tahrif ettiği kamuoyundan saklanmıştır. Bu kişi veya kişiler belediye görevlisi ise haklarında idari soruşturma başlatılmış mıdır? Belediye görevlisi değilse haklarında suç duyurusunda bulunulmuş mudur? Bu konularda bir açıklama yapılmayarak, kamuoyu, yüzeysel açıklamalarla geçiştirilmeye çalışılmıştır.

Bilinmelidir ki, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal nasıl bu milletin bir değeri ise, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da bu milletin seçmiş olduğu Cumhurbaşkanıdır ve hâlihazırda icranın başıdır. Gelinen bu aşamadan sonra, sayın başkanın bu husustaki hareket ve icraatları dikkatle takip edilecektir.” Diye konuştu.

İŞE ALINAN İŞÇİLER, ZİHNİ ŞAHİN DEĞİL, ESKİ BAŞKAN TAŞÇI TARAFINDAN ALINDI

Basına ve kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, sayıları net olarak belirtilmemekle birlikte Deveci tarafından, 70 ile 125 kişi arasında değişen oranda işçi çıkışı yapıldığını belirten Haluk Köksoy,” “Yapılan açıklamada, bu işçilerin adaylar belli olduktan sonra Şubat ve Mart aylarında oy kaygısıyla alımı yapılan işçiler olduğu belirtilmiştir. Öncelikle adaylar açıklandıktan sonra alındığı iddia olunan bu alımlar doğru olsa dahi Ak Parti Atakum İlçe Başkanı olarak şahsımın ve teşkilatımın, adayımız Sayın Zihni Şahin’in bilgisi dışındadır. Bu iddia doğru olsa dahi önceki belediye başkanının şahsi tasarrufu dâhilindedir.

Sayın başkan tarafından sorgusuz ve sualsiz birileri tarafından eline tutuşturulan listelere göre bir kısım işçilerin çıkışını vermesi doğru olmadığı gibi, yöntemde doğru değildir. Yapılan açıklamalar da kamuoyunu ikna etmekten uzaktır. Öncelikle bu işçilerin gerçeğe aykırı bir şekilde MHP’ li veya Ak Parti’li şeklinde fişlenerek basına servis edilmesi, ahlaki ve ilkesel olmadığı gibi, kamuoyu vicdanını da sızlatmıştır. Ayrıca CHP’ye yakın olan isimler ile ilgili ne işlem yapıldığı açıklanmamıştır.” Şeklinde konuştu.

İŞE ALINANLAR HANGİ TARİHTE ALINDI, DEVECİ KAÇ KİŞİYİ İŞE ALDI ?

İşten çıkarılan işçilerin hangi tarihte işe alındıklarının net olarak açıklanmadığını bildiren Haluk Köksoy açıklamasını şöyle tamamladı: “Sayın Başkan tarafından kamuoyuna açıklandığı gibi, adayların belli olduktan sonra işçi alımı yapılmış ise, bunların kaç kişi olduğu, bunlardan kaçının çıkışının verildiği, eğer çıkışı verilmeyen varsa bunların neden çıkışı verilmediği kamuoyu tarafından merak edilen hususlardır.

Şeffaf Belediyecilik anlayışının gereği olan kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğunu yerine getirmek açısından bu konuların bir an önce açıklanması gerekmektedir. Aksi halde kapalı kapılar ardında demokratik olmayan uygulamaların Atakum halkını beklediği düşünülecektir. Bunun yanı sıra, yeni işçi alımlarının olması da Sayın Başkan’ın bu yöndeki açıklamalarını gölgede bırakan icraatlardır. Tarafımızca da bu husus ayrıntılı bir şekilde araştırılarak elde edilen bilgilere kamuyu ayrıca bilgilendirilecektir. “

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 22:23
YORUM EKLE