CHP'li Atakum Belediyesi'nde kayıp 2 Milyon 300 Bin lira

CHP'li eski Belediye Başkanı Metin Burma tarafından işe alınan belediye başkan yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı, 2 Milyon 300 Bin liralık zimmet geçirdiği iddiasıyla dönemim AK Partili Belediye Başkanı İshak Taşçı tarafından yargılama bitene kadar görevinden alınmıştı. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra AK Parti'den başkanlık koltuğunu alan CHP'li Cemil Deveci, İshak Taşçı tarafından zimmet iddiasıyla görevden alınan belediye başkan yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı'yı tekrar işe aldı. Yargılama devam ederken mahkeme heyeti bilirkişiden 2 Milyon 300 Bin lira kayıp paranın izi sürülmesi için bilirkişiye başvurdu. Bilirkişi incelemesinde 2 Milyon 300 Bin lira kayıp paranın, Atakum Belediye başkan yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı'nın zimmetinde olduğu açıklandı.

CHP'li Atakum Belediyesi'nde kayıp 2 Milyon 300 Bin lira

Atakum Belediyesi, olumsuz ve skandal haberlerle gündemden düşmüyor.

Atakum Belediyesi’nde 2009-2014 yılları zimmete para geçirme iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan dönemin başkan yardımcısı Fatma Arıcı’nın zimmetine 2 Milyon 303 bin 883 Lira 94 kuruş para geçirdiği son bilirkişi raporuna yansıdı.

TAŞÇI ÇIKARDI, DEVECİ İŞE ALDI
AK Partili İshak Taşçı başkanlık döneminde Fatma Tüfek Arıcı’nın görevine son vermişti ve 31 Mart yerel seçimleri sonrası başkan seçilen CHP’li Cemil Deveci, aldığı bir karar ile Arıcı’yı belediyede tekrar işe almıştı.

RAPORLAR MAHKEMEYE SUNULDU
Cumhuriyet Halk Partili Metin Burma’nın Atakum Belediye Başkanlığı yaptığı 2009-2014 yılları arasında Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Fatma Arıcı’nın zimmete para geçirdiği iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava halen devam ediyor. Yargı sürecinin devam ettiği zimmet davasında bilirkişi olarak dosyayı inceleyen emekli Sayıştay Denetçi uzmanlarından oluşan üç kişilik heyet, geçtiğimiz Temmuz ayında raporlarını mahkemeye sundu. 

2 MİLYON 303 BİN TL NEREDE?
Bilirkişi heyeti tarafından imza altına alınan ve mahkeme dosyasına sunulan raporun sonuç kısmında, Fatma Arıcı’nın 2 Milyon 303 bin 883 Lira 94 kuruş zimmetine geçirdiği, diğer sanıkların zimmetin oluşumunda bir kusurlarının bulunmadığı, oluşan zimmetin belediye hesaplarının basit bir incelemesi ile tespitinin mümkün olduğu görüşüyle raporun hazırlandığı imza altına alındı. Önümüzdeki günlerde görülecek davada mahkeme heyetinin vereceği karar merak konusu.

MECLİS ÜYESİNİN KIZI
Zimmetine para geçirdiği bilirkişi raporuna yansıyan Fatma Arıcı’nın, Atakum Belediyesi’nde uzun süre meclis üyeliği yapan ve Atakum İmar İnşaat Şirketi’nde yolsuzluk olduğu iddialarını öne süren Mustafa Tüfek’ın kızı olduğu biliniyor.


Kaynak: diyekonustu.com

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 17:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSEYİN CİMŞİT
HÜSEYİN CİMŞİT - 3 yıl Önce

Devam eden dava için yorum yapmak suçtur. Hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım. Yaptığınız haber gerçek dışıdır. O raporu yazanlar da savcılığa hesap veriyor.

Uğur
Uğur - 2 ay Önce

Azda bir önceki belediye başkanını ve en yakınları incelensin diyecem de bu nu yapacak adalet varmı yok tabiki hiç önemli değil Allah biliyor görüyor