CHP'li Atakum Belediyesi'nde bir cinsel taciz skandalı daha

Samsun Atakum Belediyesi CHP'li Başkan Cemil Deveci haciz haberleriyle gündem olurken, bu günlerde belediyede yaşanan cinsel taciz olaylarıyla gündeme geldi. Başkan Deveci, daha önce yaşanan cinsel taciz skandalı ile birlikte gözler Atakum Belediyesi'ne çevrildi.

CHP'li Atakum Belediyesi'nde bir cinsel taciz skandalı daha

Atakum Belediyesi, cinsel taciz skandallarıyla gündemdeki yerini koruyor. Daha önce belediyenin Cenaze İşleri Müdürlüğü ve Mali İşler Müdürlüğü’nde gündeme gelen cinsel taciz skandallarına bir yenisi daha eklendi.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Partili İshak Taşçı’yı devirerek göreve gelen CHP’li Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin, göreve geldikten yaklaşık 4 ay sonra, belediyenin bir iç hizmet biriminde görevli bir kadına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yakın korumasını görevden aldığı iddia edildi.

DEVECİ DEVREYE GİRDİ, GÖREVİNE SON VERDİ
İddiaya göre: belediye başkanının koruması R.A., belediyenin iç hizmet biriminde görevli bir kadın çalışana cinsel tacizde bulundu. Akabinde belediyede yaşananlar üzerine devreye başkan Cemil Deveci girdi. Başkan Deveci, konuyla ilgili iç soruşturma başlatarak R.A.’nın görevine son verdi.

CENAZE İŞLERİNDE ‘CİNSEL TACİZ’ OLAYI
Diğer yandan, belediyenin Cenaze İşleri Müdürlüğü’nde görevli şoför Ç.K., yine belediyede görevli bir kadın çalışana cinsel tacizde bulunmuştu. Olayın basına yansımasıyla Ç.K., 'cinsel taciz’ suçundan Denizevleri Polis Merkezi ekiplerince gözaltına alınmış ve sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ DE CEZA ALMIŞTI
Ve 09.08.2018 tarihinde, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin Ordu Üniversitesi’nden getirdiği kaydedilen Mali Hizmetler Müdürü Ş.Y.’nin de cinsel taciz olayından ceza aldığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak:diyekonustu.com

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 14:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil ibrahim
Halil ibrahim - 1 yıl Önce

İdda edildi harberciliği. Hiç vizyon yok yemin ederim.

SIRADAKİ HABER