Cemil Deveci'nin rakı keyfi yarım kaldı

CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, geçtiğimiz günlerde belediyelerin işlettiği tesislerinde alkol içmenin serbest olması kararını almıştı. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Atakum ilçe sahilinde bulunan, Atakum Belediyesi'nin işlettiği, Yalı Kafe & Restaurant’ın bulunduğu alanın kıraathane ve kitap kafe olarak düzenlenmesine ilişkin karar aldı.

Cemil Deveci'nin rakı keyfi yarım kaldı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı 24. birleşiminin 1. oturumu bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in başkanlığında gerçekleştirildi. 34 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yar alan Yalı Kafe & Restaurant’ın bulunduğu alanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteklediği millet kıraathanesi ve kitap kafe olarak düzenlenmesine ilişkin teklifi de karara bağlandı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
İmar ve Bayındırlık, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonları’nın, mülkiyeti İller Bankası A.Ş.’ye ait olan Yalı Kafe & Restaurant olduğu bölgenin kıraathane ve kitap kafe olarak düzenlenmesine ilişkin hazırladığı raporun görüşüldüğü meclis toplantısında, ilgili teklif oy birliği ile kabul edildi.

BAKANLIK BİNA YAPACAKTI
Diğer yandan bölge ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca turizm amaçlı bina yapılması düşünüldüğü ve Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nca bölgede beton kütle nitelikli bina yapılmaması için böyle bir değişikliğe gidildiği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: diyekonustu.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samsunlu
Samsunlu - 1 yıl Önce

sizde bunu rakı keyfi diye haber yaptınız tebrikler

SIRADAKİ HABER