Çarşambalı şehit anısına uçak

Çarşamba Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Bilim Merkezi ve Bilim Parkı’nda hummalı çalışma sürüyor. Çarşambalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına Bilim Parkı’na yerleştirilecek F4 tipi savaş uçağı Çarşamba’ya ulaştı, montaj çalışmaları sürüyor. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bilim Merkezi ve Parkımızla hem şehidimizi anıyor hem de Çarşambalı gençlerimize bir gelecek vizyonu kazandırıyoruz” dedi.

Çarşambalı şehit anısına uçak

Çarşamba Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bilim Merkezi ve Bilim Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Türkiye’de bir ilke imza atılarak Bilim Merkezi'nin bahçesinde oluşturulan Bilim Parkı’na, 2012 yılında Konya’da şehadete eren Çarşambalı Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına F4 tipi savaş uçağı yerleştiriliyor. 

Uçağın kurulumunun tamamlanmasının ardından, 11 Ağustos Perşembe günü uçak, tekerlekleri üzerinde yürütülerek Gülhane Parkı yanında yapılan Açık Hava Bilim Parkı’na taşınacak. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan tüm gençlere çağrıda bulunarak, “Şehidimizin anısına Bilim Parkı’mıza yerleştireceğimiz uçağın taşınmasına birlikte tanıklık edelim” dedi.

Çarşambalı şehit anısına uçak

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bilim Parkı’mızda F4 tipi savaş uçağımızın montajı yapılıyor. Hava kuvvetleri envanterine kayıtlı bir uçak. Uçağın boyama vesaire işlemleri Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirildi. 2 Ağustos Salı akşamı, 3 tır ile Çarşamba’ya indirilmiş oldu. Bir hafta boyunca Çarşamba Abdullah Paşa Meydanı’nda kurulumu devam edecek. 11 Ağustos Perşembe günü de amacımız Çarşamba’nın gençleriyle hep beraber burada buluşup uçağı tekerlekleri üzerinde yürüterek Gülhane Parkı yanında yapmış olduğumuz Açık Hava Bilim Parkı’na taşımak” diyerek Çarşambalı gençlere çağrıda bulundu.

“Çarşamba’nın gençlerine inanıyoruz”

Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’ya Açık Hava Bilim Parkı yapıyoruz. Bilim Parkı’mızda fen bilimleri alanındaki deney ünitelerinin büyütülmüş halleri yer alacak. Gençlerimizin okuldaki öğrenmelerini biraz daha burada kolaylaştırmış olacağız. Türkiye’de örneği olmayan çok güzel bir iş oldu. Çarşambalı gençlerimize inşallah bizim de bir armağanımızın olacak bu şekilde. Yan tarafına da yine sınıfların olacağı bir Bilim Merkezi yapıyoruz. Bilim Merkezi’mizde de gençlerimiz değişik alanlarda proje üretebilecekler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER