Çarşamba'da Bilim ve Sanat Merkezi Kurulacak

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba’ya Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) kurulacağını belirterek, “İlçemizde çocuklarımız bilimle, sanatla, edebiyatla iç içe büyüyor” dedi.

Çarşamba'da Bilim ve Sanat Merkezi Kurulacak

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ile birlikte; Çarşamba Fen Lisesi’nde düzenlenen ‘Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’na katılarak öğrencilere başarılar diledi ve daha önceki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere belgelerini takdim etti. Başkan Doğan aynı programda Çarşamba’ya BİLSEM kurulacağının da müjdesini verdi.

“İlçemize hayırlı olsun”

Konuya dair açıklamalarda bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Öğrencilerimizin ilgi alanları ve yeteneklerine göre eğitim almaları, kendilerini geliştirebilmeleri çok önemli. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri bu noktada öğrencilerimiz için büyük bir değer olacak. BİLSEM, ilkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin, örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır. BİLSEM’lerde özgün ürün, proje ve üretimlerin gerçekleşmesi için öğrencilerin yeteneklerine uygun proje tabanlı, disiplinler arası, zenginleştirilmiş, farklılaştırılmış eğitim programı uygulanır ve eğitim etkinlikleri düzenlenir. Geleceğimizin mimarı, bugünümüzün mihenk taşı olan gençlerimiz, çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Biz, çocuklarımızın, genç kardeşlerimizin her anlamda kendilerini geliştirebilecekleri, yeni şeyler öğrenebilecekleri faaliyet alanlarını ilçemize kazandırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Çarşamba’ya ‘Bilim Merkezi’ kuracağımızın da müjdesini daha önce vermiştik. BİLSEM’de öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine, yeteneklerinin farkına varmalarına katkı sağlayacak. Şimdiden ilçemize, hemşehrilerimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE