Bunu paylaşanlar ceza alacak!

Sosyal medyada paylaşılan ‘Tüm milletin dikkatine bu kadın organ mafyasıdır. Samsun Yenidoğan Mahallesinde görülmüştür, dilenci kılığında geziyormuş, çocukları kaçırıyor.’ yazılı paylaşıma Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından adli işlem başlatılacak.

Bunu paylaşanlar ceza alacak!

Bazı sosyal medya mecraları üzerinden bir kadın şahsın fotoğrafının bulunduğu görüntüye ‘Tüm milletin dikkatine bu kadın organ mafyasıdır. Samsun Yenidoğan Mahallesinde görülmüştür, dilenci kılığında geziyormuş, çocukları kaçırıyor.’ yazılı halde paylaşılan fotoğraflı gönderi hakkında;

İdari yönden Kabahatler Kanununun 33. maddesi gereğince Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü İlkadım Gazi Polis Merkezi Amirliğince gerekli yasal işlem yapılarak, asılsız suç iddiası içerir bu paylaşımı yapan şahıs ya da şahıslarla ilgili olarak Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümü tarafından adli işlemlere başlatıldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, söz konusu paylaşımın sadece Samsun'da değil, farklı il isimleri kullanılarak sosyal medya mecralarında benzer içeriklerle paylaşıldığı, ancak yapılan bu paylaşımların gerçeği yansıtmadığı anlaşılmış olup bu tip paylaşımları yapan kişi ya da kişilerin tespitine yönelik çalışmalara devam edileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 21:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 1 ay Önce

Ozaman medya kulis denen haber sitesine de yazsınlar

SIRADAKİ HABER