Bu Hemşireler Yoğun Bakım’da Nasıl Çalıştırıldı?

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’nde liyakatsiz hemşirelerin görevlendirilmesiyle ilgili iddialar devam ediyor.

Bu Hemşireler Yoğun Bakım’da Nasıl Çalıştırıldı?

Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’nde, yaklaşık 1.5 sene önce merdivenlerden düşme sonucu boyunu kırılarak ve boynundan altı felç olan 75 yaşındaki Alzheimer hastasının yatışı yapılıyor.

TIBBİ TERİMLERİ BİLMEYEN HEMŞİRE
O akşamki nöbetçi hemşire sabah olduğunda, nöbetini devredeceği hemşirelere hasta hakkında bilgi veriyor. Nöbetçi hemşire, tıbbi terimler ile hastanın durumunu hastayı devredeceği arkadaşlarına anlatıyor. O sırada, hemşirelerden biri “bu terimler ne demek” diye sorduğunda, araya diğer hemşire arkadaşı giriyor ve “hastanın boyundan altının felç olduğu anlamına geliyor” dediği belirtildi.

BOYNUNDAN ALTI FELÇLİ HASTA YÜRÜYEBİLİR Mİ?
Ardından hemşire E.G, “Hasta düşmeden önce mi felç olmuş yoksa düştükten sonra mı felç olmuş” diye nöbeti devralacağı hemşireye soruyor. Nöbeti devredecek hemşire ise dayanamayarak “ Boynundan altı felç olan bir hasta sence nasıl yürüyebilir?” diye hemşire E.G’ye söyleniyor.

KENDİNİ SAVUNUYOR
Hemşire E.G’de, “Niye olamaz mı? Hasta ayağa kalkmıştır, yürümeye çalışmıştır. O sırada merdivenden düşmüştür” diye cevap veriyor.

ARKADAŞLARI ŞAŞKIN
O anda, hemşire E.G’nin akla mantığa sığmayacak yorumlarını duyan diğer hemşireler şaşırıp kaldıkları ifade edildi.

CANIMIZI KİMLERE EMANET EDİYORUZ?
Bu iddialar doğru ise, boyundan altı felçli bir kişinin tek başına ayağa kalkarak yürüyebileceği düşünen bir sağlık personeline, yoğun bakım servisinde ölüm kalım mücadelesi veren hastalar, 16 saat boyunca nasıl teslim edilir?

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 19:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emir
Emir - 2 ay Önce

Hayatımda bu kadar saçma sapan yazılmış çok az şey okudum..

Hind Kaçmaz
Hind Kaçmaz @Emir - 2 ay Önce

Kesin ucu sana dokunuyor bu işin. Yoksa neden böyle tepki veresin.

Yusuf Algan
Yusuf Algan - 2 ay Önce

Bu yazının haber değeri sıfır,komiklik olsun diye yazılmışsa komik değil ciddi olarak yazılmışsa komik.

Sami
Sami @Yusuf Algan - 2 ay Önce

O servistemi çalışıyorsun, yoksa işi sulandirmaya calisiyorsun

samsun
samsun - 2 ay Önce

haberdeki konuşmalar komik olduğu kadar tutarsız. hemşirelik eğitimi almış üstüne yoğun bakım eğitimlerine katılarak sertifikaya sahip olmuş kişiler hakkında bu kadar basitçe haber olamaz. kusura bakmayın haber kaynağınız sizi aldatmış. bir hemşirenin yoğun bakımda çalışması için alması gereken sertifikalar, eğitimler vs. araştırsanız ne iyi olur.

samsun55
samsun55 - 2 ay Önce

bu haber hemşirelere ve hemşirelik mesleğine yapılan çok büyük bir ayıptır. lütfen mesleğe hakaret etmeyin. sendikanın isteği ile haber yapacağız diye komik duruma düşmeyin.

Uğur
Uğur - 2 ay Önce

Denetleme yok davul başkasında tokma başkasında başhekim hastane yönetimi kendilerinden bir haber dolanıyorlar ben anlamıyorum ne oluyor bizim ülkemize

Birol
Birol - 2 ay Önce

Daha hastaya serum takmasından tutunda kan almasını kangazı almasını sonda takmasını ng takmasını bilmeyen kan görüp düşüp bayılan hemşireler var ölüden korkan bile var

kamil bikeç
kamil bikeç - 2 ay Önce

Bu kadar olaydan sonra bunlardan sorumlu birileri yok muydu bu hemşireyi görevden alacak? Canımızı kimlere emanet ediyoruz, okudukça sinerlendim.

KADİR
KADİR - 2 ay Önce

TEK KELİMEYLE YAZIKLAR OLSUN.


SIRADAKİ HABER