Basına fatura üzerinden ayar vermeye çalışan sitenin faturası ortaya çıktı

Atakum Belediyesi ise çalışan basın mensuplarının ticari sır niteliğinde olan faturalarını haberleştirerek, illegal haberlere imza atan Samsun Etik Haber'in Atakum Belediyesi'ne 24 Bin 800 TL + KDV fatura kestiği ortaya çıktı.

Basına fatura üzerinden ayar vermeye çalışan sitenin faturası ortaya çıktı

Samsun'un Atakum Belediyesi kamuoyuna servis edilmesi ile hazırlanan haber metinleri Samsun'da görev yapan basın mensuplarına servis ediliyor. Servis edilen haberler karşılığı internet gazeteleri belediyeye fatura kesiyor. Belediyeler ile anlaşma yapan tüm gazeteciler bu hizmet karşılığında ödemelerini alıyor. 

KENDİ FATURALARI ORTAYA ÇIKTI

Samsun Etik Haber internet sitesi de Atakum Belediyesi ile çalışmış ve bunun karşılığında 24 Bin 800 TL + KDV fatura kestiği biliniyor. 

BELEDİYE 6 AYDIR GAZETECİLER İLE ANLAŞMA YAPMADI

Atakum Belediyesi, yaklaşık 6 aydır internet gazeteleri ile çalışmıyor. Bu durumda internet gazete sahipleri Atakum Belediyesi'ne de fatura kesemiyor. 

YASALARI TAKMADAN FATURA PAYLAŞIYOR

Samsun Etik Haber, Atakum Belediyesi'nin sadece kendisiyle çalışmadığını düşünerek internet gazetelerinin faturaları usülsüz yollar ile temin ederek ticari sır niteliği taşıyan şirket bilgilerini kamuoyu ile paylaşıyor.

KENDİLERİ ŞANTAJLIK SUÇUNDAN YARGILANIYOR

Samsun Etik Haber daha önce yaptığı bir haberde ise kendi meslektaşlarını şantaj yapmak ile suçluyor. Oysa, Samsun Etik Haber daha önce yaptığı haberlerden dolayı şantaj suçuyla yargılanıyor.

TEMİZ BASIN DÜMENİ İLE HABER YAPIYOR

Samsun'da "Temiz Basın" için mücadele verdiğini iddia eden Samsun Etik Haber'in, suçladığı meslektaşlarından daha büyük meblalar ile Atakum Belediyesi'ne fatura kestiği ve sözde "Şantajcı Gazeteci" şeklinde suçlama yönelttiği, asıl şantajı kendilerinin yaptığı mahkeme kayıtlarından ortaya çıktı

SUÇLAMADAN ÖNCE TEMİZ OLMAK LAZIM!

Temiz Basın olmak için temiz kalmak lazım. Gerçek Taraf haber sitesi olarak Atakum Belediyesi ile 2019 yılından itibaren hiç anlaşmamız olmadığı gibi, bir nüsha faturamız dahi belediye sınırları içerisine girmemiştir. Önce fatura kesip sonra anlaşma bozulunca fatura kesmediğin için kendi meslektaşlarını suçlamak hiç bir ahlaka sığmadığı gibi şantajcı gazeteci olarak suçladığın insanları, şantaj haberlerinden dolayı yargılanmak etik değil. "Yaprağı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee" olayının örneğini yaşıyoruz.

Okan Çakır'ın kaleminden...

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2022, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmeryılmaz
ahmeryılmaz - 3 hafta Önce

BUNLARI EMNİYET VE ADLİYE ARASTIRMASI LAZIM BUNLARIN ARKASINDA KİMLER VAR DİYE

Ilkadim
Ilkadim - 2 hafta Önce

Ilkadim çok mu farklı. Hangi yerel gazete ılkadim belediyesi ilgili yazılar yazmıyor.