Bakanlık olmaz dedi, Başkan Cemil Deveci yine bir yolunu buldu

CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yeğenini Özel Kalem Müdürü olarak işe almıştı. İç İşleri Bakanlığı, personel alımının uygunsuz olduğunu belirterek onay vermemişti. Yeğenini belediyede işe alamayan Başkan Deveci, bir yolunu bularak tekrar işe almaya çalıştı.

Bakanlık olmaz dedi, Başkan Cemil Deveci yine bir yolunu buldu

Atakum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Atakum ilçesinin hızla geliştiğini ve çevreye duyarlı belediyeciliğin gereği olarak; Avukat, Biyoloji öğretmeni, Ziraat Mühendisi ve Fizik öğretmeni istihdam edilmesine ihtiyaç duyulduğu belirtti.

Başkanlık makamına sunulan istihdam talebi yazısından bu minvalde alınacak sözleşmeli personelin isimleri de yer aldı.

YEĞENİ LİSTENİN BAŞINDA
Listenin başında daha önce Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tarafından özel kalem müdürü yapılmak istenen fakat İçişleri Bakanlığı tarafından uygun bulunmayan Merve Selin Cengiz ismi dikkat çekti.

27 KASIM’DA İŞ İÇİN DİLEKÇE VERMİŞ
Yazıdan anlaşıldığı üzere Merve Selin Cengiz, Atakum Belediyesi’ne 27 Kasım 2019 tarihli bir dilekçe vererek sözleşmeli personel olarak işe alınmasını talep etmiş.

SÖZLEŞMELİ AVUKAT OLARAK ALACAK
Talep üzerine Atakum Belediyesi, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan ve aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde tezli yüksek lisansını tamamlayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin eşinin yeğeni Merve Selin Cengiz’i tam zamanlı sözleşmeli avukat olarak işe almaya hazırlanıyor.

Personel talep yazısının önümüzdeki günlerde Atakum Belediye meclisi tarafından onaylanmak üzere oylamaya sunulması bekleniyor.

Akasyam

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kemal Kurdoğlu
Kemal Kurdoğlu - 7 ay Önce

Tam bir ahlaksızlık