Atakum Seyir Terası ucuza satıldı, alan kişi ise şaşırttı

Atakum Belediyesi Seyir Tesisi ve tesisin bulunduğunu arsa bedelinin 10 Milyon Türk Lirası değeri olduğu ifade edilirken, icra yoluyla 3 milyon 938 bin TL gibi komik bir rakama, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin hemşehrisi olan Boyabat'lı bir işadamına satıldı!

Atakum Seyir Terası ucuza satıldı, alan kişi ise şaşırttı

Samsun'un Atakum İlçesinde 2 bin 380 metrekare arazi üzerine kurulu olan Atakum Belediyesi Seyir Tesisi, belediyenin icralık olan borçlarından dolayı 3 milyon 938 bin TL’ye satıldı. İcra üzerinden gerçekleşen satışa sadece Boyabatlı bir işadamının katılması, o kişinin piyasa değeri 10 milyon TL olan arsa ve tesisi üçte biri fiyatına alması kafaları karıştırdı. Aynı paraya, Atakum’da bir dükkan bile almak mümkün değilken, bu satışın nasıl gerçekleştiği merak konusu oldu.

10 MİLYON LİRALIK YER, 4 MİLYONA SATILDI
Atakum Belediyesinin icralık borçlarına karşılık satışa çıkartılan Seyir Tesisi, içinde bulunduğu 2 bin 380 metrekarelik arsa ile birlikte 3 milyon 938 bin TL gibi komik bir rakama satıldı. Bu satışa itiraz etmeyen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, bugün piyasa değeri 10 milyon TL’nin üstünde olan bu tesisin zararına satışına neden göz yumdu?

BİLİRKİŞİ RAPORUNDA 8 MİLYON LİRA
Tesisle ilgili bilirkişi raporunda yaklaşık 8 milyon TL bedel belirtilmişken, bu raporun bile yarı fiyatına satışın gerçekleşmesine itiraz etmeyen Başkan Deveci ile tesisi satın alan kişinin bir yakınlığı mı var sorusu akıllara geldi.

DEVECİ'NİN HEMŞEHRİSİ ÇIKTI

Garip bir tesadüf sonucu, tesisi ucuza kapatan işadamı, Başkan Deveci'nin memleketi Boyabat'tan. Öte yandan tesisi alan şirketin sahibinin, icra dairesine Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye yakın birisi tarafından götürüldüğü ve işlemi birlikte takip ettikleri öne sürülüyor. Deveci'ye yakın olan ve belediye şirketinde yönetici olduğu öne sürülen bu kişi kim?

DEVECİ’NİN ARSA HİKAYELERİ!
Başkanlığa seçildiği günden bu yana 2,5 yılı aşkın süreyi geride bırakan Samsun Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin, “Benden öncekiler belediyenin arsalarını satmış, masa kadar bile arsa kalmamış” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın ardından da 150’ye yakın belediye arsasının satışını yaparak hem kendini yalanlayan hem de belediyeye ait arsaları kaşla göz arasında satan Başkan Deveci, yine bir arsa ve satış konusuyla gündeme gelmiş oldu.

CHP'LİLER SUSKUNLUĞUNU BOZACAK MI?
Atakum Belediyesi adının sürekli ilginç satışlar ve iddialarla anılmasına rağmen, CHP’li milletvekilleri ve CHP İl Başkanı Fatih Türkel’in sessizliklerini koruması, kamuoyunda farklı dedikoduların da türemesine sebep oluyor. Neredeyse her gün medyada boy gösteren Fatih Türkel’in, Atakum Belediyesinde yaşanan onlarca olay ve Seyir Tesisinin satışındaki ilginçlik karşısında sessizliğini ne zaman bozacağı da merak konusu.

Kaynak: Medya Kulis

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 16:07
banner221
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şinasi Sözen
Şinasi Sözen - 1 ay Önce

Tamam borç olabilir doğanın kanunu bu ama değeri 10 milyon arsa 3 milyona nasıl gidiyor gitti icra işi ama itiraz hakkın var, peki belediye çalışanı iş takip ediyor açıktan para mı aldınız

arı Muharrem
arı Muharrem - 1 ay Önce

Cemil deveci satmadı hiçbir şey satan Türkiye Cumhuriyeti icraa mahkemesi kafanıza göre cemil deveciye kat atmayın.Atakum cemil abisi kimseye yanlış yapmaz adam gibi adamdir kendisi.

Halil BELLİ
Halil BELLİ - 1 ay Önce

1- madem çok biliyorsunuz verirsiniz fazla para siz alırsınız. 2- siyasi mesele olurda rant çıkar menfaat olmaz mı ?? 3- kimse sevmediği eşşeğe yular bağlamaz.

Osman nuri
Osman nuri - 1 ay Önce

İcradan satılan bir şey talep yoksa ucuza gitmesi gayet normal. Boş yere algı yaratıyorlar. Adam boyabatlı diye boyabattan kimse atakumda iş yapmasın mı? Gerçekçi eleştiriler yapın biraz. 3 5 maaş alanları, adrese teslim ihale alanları, bankamatik memurlarını yazın..

Ali
Ali - 1 ay Önce

Boş arazisi fiyatına vermişler yazıklat olsun kendi adamlarını gene zengin ettiler normal vatandaşı zaten ihaleye sokmazlar bu durumlarda bu devlletin ve milletin hakkı ne olacak yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER