Atakum'da vatandaşa EDS tuzağı! Meclis üyeleri tepkili; Hepimize Küfür Edecekler!

Sürücülerede tuzak olarak kurulan ve Türkiye'de kurulduğu her yerde büyük tepki gören Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), Atakum Belediyesi tarafından Atakum İlçesine kurulacak olmasına meclis üyelerinden tepki geldi, "Hepimize küfür edecekler!".

Atakum'da vatandaşa EDS tuzağı! Meclis üyeleri tepkili; Hepimize Küfür Edecekler!

Türkiye'de kurulduğu bütün illerde ve ilçelerde büyük tepkiyle karşılanan trafik sistemi EDS, Atakum Belediyesi tarafından belli bir ücret karşılığında anlaşılan şirket aracılığı ile Atakum İlçesine kuruluyor. Kurulduğu bütün yerleşim yerlerinde CHP'lilerin büyük tepki gösterdiği trafik tuzak sistemi, bu kez CHP'li belediye eliyle kuruluyor.

"HEPİMİZE KÜFÜR EDECEKLER"
Atakum Belediye Meclisi Aralık Ayı 2. Oturumunda oylama sunulan ve AK Parti ile MHP'li Meclis Üyelerinin karşı çıkarak ret oyu verdiği sistemle ilgili konuşan Osman Kulaberoğlu, "Bu EDS denilen sistem, ülkemizde bir çok şehirde ve ilçede kurulmuştur. Kurulduğu tüm yerlerde, vatandaşlarımız için büyük sorun haline gelmiştir. Bu sistem, geçtiğimiz dönemde de belediyemize teklif edilmiş ancak direkt ret edilerek, meclise dahi getirilmemiştir. Belli bir ücret karşılığında bugün Atakum Belediyesine teklif edilen bu sistem, ne yazık ki kabul edilmiştir. Bu tür sistemlerin, bir kamuoyu araştırması yapılarak gerçekleştirilmeli. EDS Sistemi, vatandaşımıza yük getirmekten başka bir şey değildir. EDS Sistemini Atakum'a getirilmesi sebebiyle Atakum halkı bize açıkça küfür edecektir. Bunun farkına bir an önce varılmalı" dedi.

VATANDAŞA TUZAK SİSTEMİ: EDS ATAKUM'DA
AK Parti ve MHP'li Meclis Üyelerinin ret oylarına rağmen, meclisteki diğer partili meclis üyelerinin kabul oyuyla meclisten geçen Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) çok yakında Atakum İlçesine kurulacak. Bu sistem nedeniyle her gün çok sayıda araç ceza yiyecek ve bu cezalardan elde edilen gelirden Atakum Belediyesi de pay alacak. Türkiye'de bir çok yerleşim merkezinde kurulmasına CHP'li siyasilerin ve vatandaşların tepki gösterdiği sistemin, Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi tarafından kabul edilmesi şaşkınlık yarattı.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER