Atakum'da Suriyeliler'in işyerleri mühürlendi

Samsun'da Atakum Belediyesi tarafından, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Suriyeler'e ait olan işyerleri, zabıtanın gerçekleştirdiği baskın ile mühürlendi. İşyerlerinin camlarında ki arapça yazılar da söküldü.

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaçakla mücadele kapsamında yapılan eş zamanlı operasyonlarla yabancı uyruklu şahıslar tarafından ruhsatsız olarak açılan ve faaliyetlerini sürdüren 18 iş yerini süresiz olarak mühürledi.

TABELALARI SÖKÜLDÜ

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yapılan denetimler sonucunda Atakum'da ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Daha önce tebligat yapılan noktalara tek tek giderek işlem gerçekleştiren ekipler, ruhsatsız 18 iş yerinin tabelalarını ve etiketlerini söktükten sonra süresiz olarak mühürledi.

BASKINLAR DEVAM EDECEK

Sabah saatlerinde başlayan mühürleme işlemleri kapsamında yabancı uyruklular tarafından açılan emlak ofisi, 2. el eşya dükkanı, berber, bilet satış noktası, döviz bürosu, pide ve kebap salonu, fırın gibi işletmeler ruhsatsız olduğu gerekçesiyle süresiz olarak kapatıldı. Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Atakum'da kaçak iş yerleriyle mücadelenin durmaksızın devam edeceği, rutin kontrollerin yanı sıra ani denetimlerle de ruhsatsız, yönetmeliğe aykırı işletmelerle ilgili gerekli idari işlemlerin yapılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 00:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tufan
Tufan - 4 ay Önce

Helal olsun Atakum Belediyesine

Hasan
Hasan - 4 ay Önce

Süper bir haber. Tebrikler Başkan

Yunus
Yunus - 4 ay Önce

Çok doğru bir iş yapılmış .Türkiyeye yerleşmelerini istemiyoruz.Herkes ülkesine

Ebru Öztürk
Ebru Öztürk - 4 ay Önce

Hepsini kapatıp samsundan atin

SIRADAKİ HABER