Atakum Belediyesi, kamu zararı nedeniyle yargılanacak

Samsun Atakum Belediyesi, bazı ödemeleri kasıtlı olarak geciktirdiği iddiasıyla, belediyeyi 5 Milyon lira kamu zararına uğrattığı ortaya çıktı. Atakum Belediyesi’nde görevi kötüye kullanarak kamu zararı oluşturduğu iddiasıyla, Eski Mali Hizmetler Müdürü Altan Atilla Öksüz, Şerafettin Yılmaz, Serap kalaycı ve Muhasebe Yetkisi İsmail Sezer hakkında yargılama yolu açıldı.

Atakum Belediyesi, kamu zararı nedeniyle yargılanacak

2019 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından koltuğa oturan CHP’li Başkan Cemil Deveci’nin, eski hizmet alımlarına dair ödemeleri aksatarak, kendine yakın olan firmalara ödemeleri düzenli yaptığı iddiası basında yer almıştı.

2019 YILINDAN BERİ ÖDEME YAPMAMIŞ

Atakum Beleyesi’nin hizmet alımı yaptığı Cihan Temizlik isimli firmanın 14 Milyon 931 Bin liralık alacağı 2019 yılı Mart ayından beri aksatıldığı, aradan 2,5 yılın ardından yasal faizi ile birlikte borcun 20 Milyon 15 Bin liraya çıktığı öğrenildi.

KAMU ZARARI 5 MİLYON LİRA

Cihan Temizlik firmasını hak edişinin 2,5 yıl boyunca ödenmemesi nedeniyle, Atakum Belediyesi, 5 Milyon lira kamu zararına neden olduğu ortaya çıktı.

YANDAŞ FİRMAYA TIKIR TIKIR ÖDEME YAPILMIŞ

Samsun Valiliği tarafından yapılan incelemede, Cihan Temizlik firmasına ödeme yapılmadığı ve aynı işi Birbey A.Ş ve Yeni Vizyon Tic. A.Ş firmalarının ortaklaşa üstlendiği ve bu firmalara tıkır tıkır düzenli şekilde ödeme yapılmadığı, Cihaz Temizlik firmasına ise kasıtlı olarak ödeme yapılmadığı belirlendi.

YARGILANACAKLAR

Atakum Belediyesi’nde görevi kötüye kullanarak kamu zararı oluşturduğu iddiasıyla, Eski Mali Hizmetler Müdürü Altan Atilla Öksüz, Şerafettin Yılmaz, Serap kalaycı ve Muhasebe Yetkisi İsmail Sezer hakkında soruşturulma izni verilerek yargı yolu açıldı.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER