Atakum Belediyesi, borcunu ödemeyince işyerini kapattı

Samsun’un Atakum ilçesinde Cook İnn Catering isimli yemek firması, CHP’li Atakum Belediyesi’nde borcunu tahsil edemeyince işyerini kapatttı. Firmada çalışan 36 kişi işsiz kaldı.

Atakum Belediyesi, borcunu ödemeyince işyerini kapattı

Atakum Belediyesi CHP’li Başkan Cemil Deveci, seçimlerden sonra başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, alacaklılar kapısına dayandı.

ÖDEME YAPILMIYOR

Başkan olduğu günden itibaren, belediyeden alacağı olan yüzlerce firma Cemil Deveci’nin kapısını aşındırdı. Ama ödeme yapılmadı.

BELEDİYE İCRALIK OLDU

Alacaklarını belediyeden alamayan bazı firmalar, belediyeyi icraya verirken bazı firmalar ise alacağını beklemeye başladı.

HİZMET ARAÇLARIDA GİTTİ

Geçtiğimiz aylarda, ödeme yapmadığı gerekçesiyle belediyenin hizmet araçlarını da icra yoluyla kaybeden Deveci, esnafları da zor durumda bıraktı.

ALAMAYINCA İFLAS ETTİ

Atakum Belediyesi’nden 1 Milyon 200 Bin lira alacağı olan 7 yıllık işletme Cook İnn Catering isimli yemek firması, tahsilatını yapamayınca iflas etti.

36 KİŞİ İŞSİZ

Yemek firmasında çalışan 36 kişi işyerleri kapandığı için işsiz kaldı.

PANKART ASTI

Firma sahibi, belediyeden ödeme alamadığı için işyerine, ‘Borcunu ödemeyen Atakum Belediyesi, nedeniyle bu işletmede çalışan 36 kişi işsiz kalmıştır. Kapatıyoruz’ pankartı astı.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 15:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samsunlu
Samsunlu - 8 ay Önce

Keşke borcun önceki dönemden devredilen döneme kadar ne kadar arttığı,yapılan ihaleler de yazılsa

Barış
Barış - 8 ay Önce

Akp den alsınlar borcu bırakan onlar

Yildirim
Yildirim - 8 ay Önce

Zamanında bol keseden alırken iyiydi. Belediyenin 7 ayda bahsettiğiniz kadar borç mu birikti daha açık olsaydı bu davranış yakisikti ama yakışmamış

SIRADAKİ HABER