Ali Korkmaz için arama çalışmaları 5. gününe girdi

Samsun'un Terme ilçesinde babası ile balık tutmak için denize açılan ve tekneden düşerek kaybolan 21 yaşındaki Ali Korkmaz için arama çalışması 5. gününde de devam ediyor.

Ali Korkmaz için arama çalışmaları 5. gününe girdi

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına bağlı Sahil Güvenlik Botu ve Sahil Güvenlik Dalış Timi ile sivil balıkçılar tarafından Çaltı Burnu açıklarında deniz yüzeyinde Ali Korkmaz'ı (21) arama çalışmaları sürüyor. Korkmaz, 26 Temmuz'da babası Fatih Korkmaz ile tekneyle Karadeniz'e balığa açılmış, bir anda dengesini kaybederek suya düşmüştü. Korkmaz'ı babası uzun süre aramasına rağmen bulamamıştı.

Samsun Valiliği 5. gün için açıklama yaptı;

Terme’de Tekneden Denize Düşen Şahısla İlgili Arama Kurtarma Faaliyetleri Devam Etmektedir

26 Temmuz 2019 günü saat 04:40’da ALO 158’ e Samsun/Terme ilçesi Çaltı Burnu 2.5 deniz mili (4,63 km) kuzeyinde balıkçılık faaliyeti icra eden ‘EREN 55’ isimli tekneden, personel Ali KORKMAZ’ın eline çelik halat dolanması sonucu denize düştüğü ve gözden kaybolduğu ihbarı gelmesi üzerine;

Sahil Güvenlik SG botları, DEGAK-01 (Dalış, emniyet, güvenlik ve arama kurtarma timi) ve SG helikopteri tarafından arama kurtarma faaliyeti icra edilmiştir.

Ayrıca, Samsun AFAD Müdürlüğüne ait bir tim ile birlikte kıyı hattı araması yapılmıştır.

Bugün hali hazırda 1 SG botu, DEGAK-01 (Dalış, emniyet, güvenlik ve arama kurtarma timi), SG helikopteri ve balıkçılar ile birlikte koordineli olarak arama kurtarma faaliyetleri devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER