AK Parti'den Hasan uzunlar hakkında flaş açıklama

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, sosyal medyadan MHP'liler hakkında paylaşım yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar hakkında açıklama yayınladı.

AK Parti'den Hasan uzunlar hakkında flaş açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, sosyal medya hesabında MHP'lileri eleştren bir paylaşım yapmıştı. Uzunlar'ın paylaşımının hemn ardından tepkiler yükselmişti. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ta, Uzunlar hakkında açıklama yayınlamıştı.

Gelen tepkilerin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar sosyal medya hesabından özür diledi.

AK Parti Samusn İl Başkanı Ersan Aksu'da, Hasan Uzunlar'ın bu paylaşımını uygun bulmadığını söyledi. AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Partimizde Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Hasan Uzunlar’ın bugün itibarıyla basında ve sosyal medyada yer alan tartışma ve yorumlara sebep olan paylaşımını tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu kabil beyan ve ifadeler partimizin tutum ve görüşünü kesinlikle yansıtmamaktadır.

Diğer taraftan ilgili kişi, sosyal medya hesabından ifadelerin kendisine ait olmadığını, sosyal medyada yer alan tartışmadaki ‘bir yorumu’ alıntı olarak paylaştığını beyanla, yanlış anlaşılmalara sebep olmaktan ötürü MHP ve kamuoyundan özür dilemiştir.Bugüne kadar ifade ettiğimiz üzere; AK Partimiz ile Milliyetçi Hareket Partisinin “Cumhur İttifakı” anlayışı vatanımızın ve milletimizin bekasını ve yüceltilmesini esas alan son derece sağlam temellere dayanmaktadır.
Bu itibarla “Cumhur İttifakı” İl Başkanları olarak bu zamana kadar olduğu gibi aynı anlayış ve sorumluluk içerisinde bulunduğumuzu kamuoyuyla saygıyla paylaşırım.

HASAN UZUNLAR NE PAYLAŞMIŞTI?
Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar  sosyal medya hesabında “Her zaman söylerim, MHP’den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP’de kaldı. İP’ye de tüm bunlardan arta kalanlar gitti” ifadesini paylaşmıştı.


 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER